přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Nový ministr zemědělství Petr Bendl dnes převzal řízení resortu

6.10.2011

Tisková zpráva – Dnes odpoledne premiér Petr Nečas uvedl do funkce nového ministra zemědělství. Petr Bendl se poté osobně představil zaměstnancům úřadu ministerstva. Premiér Petr Nečas i nově jmenovaný ministr Petr Bendl poděkovali odstupujícímu ministrovi Ivanu Fuksovi.

Uvedení ministra Bendla do funkce„Chci se seznámit s aktuální situací, která na Ministerstvu zemědělství je, chci využít svých zkušeností starosty a hejtmana a rovněž prvního místopředsedy Svazu měst a obcí ČR, chci také využít zkušeností, které mám z čerpání evropských fondů,“ řekl Petr Bendl s tím, že je nutné podpořit konkurenceschopnost českých zemědělců.

„Jako hejtman jsem přišel do styku s řadou kompetencí, které se Ministr zemědělství Petr BendlMinisterstva zemědělství týkají. Ať už jde o ochranu přírody, krajiny a pozemkových úprav či záležitostí vodovodů a kanalizací,“ upřesnil ministr Bendl. Za priority považuje nový ministr zemědělství například oblast čerpání z evropských fondů, úzkou spolupráci s nevládními organizacemi a dokončení restitucí, a to nejen církevních.

Odcházející ministr Ivan Fuksa popřál Petru Bendlovi hodně úspěchů v jeho nové funkci.

Radek Ležatka
ředitel Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem