přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství Petr Bendl předal studentům Střední odborné lesnické školy a Střednímu odbornému učilišti Písky nové počítače

24.11.2011

Tisková zpráva – Výpočetní techniku, která přispěje k dalšímu zdokonalování počítačových schopností studentů Střední lesnické školy a Středního odborného učiliště Písky u Křivoklátu, dnes předal řediteli školy Vratislavu Dlohošovi ministr zemědělství Petr Bendl. Učinil tak při příležitosti 60. výročí založení, které v letošním roce škola oslavila.

„Věřím, že poskytnuté počítače přispějí k zefektivnění dalšího vzdělávání ve vašich studijních oborech, ať už to budou moderní metody práce s mapovými podklady, s hospodářskou evidencí lesů nebo výpočty dřevní hmoty. Přestože naše Ministerstvo není zřizovatelem vašeho institutu, osobně se zajímám o budoucí lesníky, jakožto budoucí hospodáře odpovědné mému resortu za zušlechťování naší země,“  řekl ministr Bendl.

Ministr ocenil, že absolventi školy patří k vyhledávaným odborníkům. Připravují se v učebnách a dílnách vybavených nejmodernější didaktickou i dílenskou technikou a lesnickou mechanizací. Studenti jsou úspěšní například na Mistrovství ČR žáků lesnických škol v práci s motorovou pilou, kde obsazují přední místa.

Zřídit na Křivoklátě lesnickou školu inicioval v první polovině 19. století fürstenbergský lesmistr Ing. Jan Gintl. Učební osnovu soukromé školy revírnické v Křivoklátě pak 16. srpna 1838 schválil majitel křivoklátského panství kníže Karel Egon II. Fürstenberg. Škola byla postavena v roce 1839 na pozemcích, které kníže daroval Gintlovi. Objekt nynějšího učiliště pochází z roku 1950. V září 1961 byla zahájena výuka dvouletého učebního oboru lesař, v 90. letech minulého století byla nabídka rozšířena o několik učebních a nástavbový maturitní obor.

Ministr Petr Bendl předal studentům Střední odborné lesnické školy a Střednímu odbornému učilišti Písky nové počítače

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem