přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Program rozvoje venkova umožní farmářům rozšířit podnikání

7.5.2009

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič podpoří prostřednictvím Programu rozvoje venkova zemědělské podnikatele, kteří se rozhodnou rozšířit svoji činnost směrem ke zpracování zemědělské produkce. Svým rozhodnutím reaguje tak na nově schválenou vyhlášku o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků.

 
Program rozvoje venkova zvýhodní v rámci plánovaného 7. kola příjmu žádostí v červnu v opatření I.1.3 Přidávání hodnoty zemědělským a potravinářským produktům žadatele – zemědělské podnikatele, kteří budou zpracovávat zemědělskou produkci, a to 25-ti nebo 50-ti body (v závislosti na podílu zemědělských příjmů na celkových příjmech).
 
Dále budou nově v opatření III.1.3 Podpora cestovního ruchu 5-ti body zvýhodněni žadatelé, kteří mají schválenou a registrovanou potravinářskou výrobu v souladu s vyhláškou o přizpůsobení veterinárních a hygienických požadavků, nebo jsou držiteli individuálního referenčního množství mléka pro přímý prodej.
 
Cílem zvýhodnění je podpora diverzifikace a dalších podnikatelských aktivit na venkově.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem