přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Gandalovič schválil závazkování projektů pro šesté kolo příjmu žádostí

7.5.2009

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič rozhodl v úterý 5. května 2009 o částce k závazkování projektů Programu rozvoje venkova (PRV) podaných v 6. kole příjmu žádostí. Podpora bude vyplácena v plné výši finančních požadavků. Z PRV tak na podporu podnikání na venkově jsou připraveny čtyři a půl miliardy korun.

 
Ministr zemědělství  Petr Gandalovič rozhodl v úterý 5. května 2009 o částce k závazkování projektů Programu rozvoje venkova (PRV) podaných v 6. kole příjmu žádostí. Podpora bude vyplácena v plné výši finančních požadavků. Z PRV tak na podporu podnikání na venkově jsou připraveny čtyři a půl miliardy korun.
 
V rámci 6. kola se jedná konkrétně o podopatření I.1.1.1 Modernizace zemědělských podniků, podopatření I.1.1.2 Spolupráci při vývoji nových produktů, postupů a technologií (resp. inovací) v zemědělství, opatření III.1.1 Diverzifikace činností nezemědělské povahy a opatření III.1.2 Podpora zakládání podniků a jejich rozvoje. (Netýká se opatření I.3.2 Zahájení činnosti mladých zemědělců).
 
Ke spolufinancování schváleny všechny projekty, které splnily všechna kritéria přijatelnosti a další podmínky vyplývající z Pravidel pro žadatele. Jedná se o více než 1600 projektů.
 
Cílem rozhodnutí je podpora investičních zájmů všech žadatelů a zmírnění možných dopadů ekonomické krize. Program rozvoje venkova tím přispěje částkou více než 4,5 mld. korun k podpoře podnikání na venkově. Zároveň se o několik týdnů urychlí administrativa z důvodu vypuštění fáze bodování.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem