přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

EU chce nové bio logo. Navrhnou ho studenti výtvarných škol

7.5.2009

Tisková zpráva – Praha, 7. května 2009, TZ CZ PRES - Evropská komise vyhlašuje mezinárodní soutěž pro studenty a absolventy výtvarných škol o návrh jednotného evropského loga pro produkty ekologického zemědělství. Vítězný návrh bude od 1. července 2010 užíván na biopotravinách pocházejících ze zemí EU.

Tisková zpráva

Press Release

Communiqué de presse

V Praze, 7. května 2009

EU chce nové bio logo. Navrhnou ho studenti výtvarných škol


Evropská komise vyhlašuje mezinárodní soutěž pro studenty a absolventy výtvarných škol o návrh jednotného evropského loga pro produkty ekologického zemědělství. Vítězný návrh bude od 1. července 2010 užíván na biopotravinách pocházejících  ze zemí EU. 

S cílem zvýšit ochranu spotřebitelů a umožnit spravedlivou hospodářskou soutěž rozhodla Evropská unie o povinném užívání jednotného evropského loga na biopotravinách a dalších produktech ekologického zemědělství. Toto značení bude doplňovat či nahrazovat nyní užívané privátní či národní „bioznačky“ na všech balených biovýrobcích pocházejících z 27 zemí Evropské unie. Na rozdíl od stávajícího evropského loga, jehož užívání je dnes dobrovolné, bude označování novým BIO logem povinné.

Z tohoto důvodu vyhlašuje Evropská Komise mezinárodní soutěž o nejlepší návrh loga pro biopotraviny a další produkty ekologického zemědělství. Soutěž je určena studentům starších 18 let, studujících střední, vyšší odbornou či vysokou školu se zaměřením na studium umění, designu a obory s tímto zaměřením související (včetně oborů vizuální komunikace, mediálního designu). Soutěže se mohou zúčastnit absolventi výše uvedených škol, kteří ukončili studium v letech 2008 nebo 2009. Uzávěrka zasílání soutěžních návrhů je 25. června 2009. Hodnocení návrhů bude dvoukolové. Výběr souboru nejlepších prací provede odborná porota, o konečném vítězi pak rozhodne veřejné on-line hlasování. Cena pro vítěze je 6 000 EUR, návrh, který se umístí jako druhý, bude oceněn 3 500 EUR, za třetí místo pak výtvarník dostane 2 500 EUR. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne v Bruselu v létě 2010, ocenění v podobě šeku předá výhercům komisař pro zemědělství a rozvoj venkova.

Veškeré informace o podmínkách soutěže naleznete na www.ec.europa.eu/organic-logo nebo kontaktujte Kateřinu Čapounovou, katerinacapounova@mzecz, tel: 221 813 073, mob: 602 651 091 nebo Helenu Poláčkovou, helenapolackova@szifcz, tel.: 222 871 636.


 

Tereza M. Dvořáčková,

tisková mluvčí MZe ČR
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem