přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Příjem žádostí v rámci 6. kola prodloužen až do 9.3.2009

24.2.2009

Tisková zpráva – Příjem žádostí na projektová opatření Programu rozvoje venkova v rámci 6. kola bude prodloužen až do 9. března 2009. Je to další krok ministra zemědělství, který má napomoci zemědělcům v současné nepříznivé ekonomické situaci, především jim dát více času na vyjednání bankovního úvěru a získání platného stavebního povolení.

 
Prodloužená lhůta pro příjem žádostí se týká následujících opatření:
  • I.1.1. Modernizace zemědělských podniků
  • I.3.4 Využívání poradenských služeb
  • III.1.1 Diverzifikace činností nezemědělské povahy
  • III.1.2 Podpora zakládání podniků a jejich rozvoje
  • IV.1.2 Realizace místní rozvojové strategie
Ministr zemědělství Petr Gandalovič především s ohledem na současnou nepříznivou ekonomickou situaci prodloužil  termín příjmu žádostí pro 6. kolo do 9. března. Někteří žadatelé se totiž dostávají do situace, kdy nemají zajištěno předfinancování projektu, tedy vyjednaný úvěr od banky a tímto oddalují předložení žádosti o dotaci. Dalším problémem, se kterým se žadatelé při podávání žádosti o dotaci setkávají, je získání platného a pravomocného stavebního povolení již ke dni podání žádosti o dotaci, a to kvůli nepružným lhůtám po vyhlášení 6. kola na závěr loňského roku. 
 
Proto se ministr rozhodl prodloužit termín, ve kterém žadatelé mohou předkládat žádosti o dotaci na RO SZIF, a to o jeden týden.
Příjem pro výše uvedená opatření tedy nebude ukončen 2.3.2009, jak bylo původně plánováno, ale až 9.3.2009 ve 13 hodin.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem