přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

V Liberci odstartoval 2. ročník výstavy Dny vína a regionálních potravin

19.9.2008

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes zahájil 2. ročníku výstavy „Dny vína a regionálních potravin“ v Liberci. Cílem akce je podpora tradičních výrobků, ke kterým mají lidé vazbu a které reprezentují specifičnost regionu, odkud pocházejí. To patří podle Gandaloviče také k prioritám ministerstva.

Ministr považuje za důležitou přípravu podmínek pro malé konkurenceschopné subjekty, které dovedou nabízet kvalitní produkty přímo na farmě, nebo v prostoru venkova. Do konce roku proto předpokládá vydání vyhlášky Ministerstva zemědělství (MZe), která by měla výrazně usnadnit tzv. prodej ze dvora. Ta pomůže zejména provozovatelům menších potravinářských firem v regionech, tedy i takových, jako jsou ty, které přihlásily své výrobky do soutěže v rámci výstavy Dny vína a regionálních potravin.
 
„Věřím, že taková opatření povedou ke zkvalitnění života na vesnicích, k vylepšení obrazu našeho venkova, tolik zkoušeného v minulosti, a že na sebe budou vázat další příležitosti pro farmáře, například rozmanité formy agroturistiky,“  uvedl ministr, který v průběhu návštěvy Liberce řadu specialit sám ochutnal.
 
Ve vztahu k  propagaci kvalitních potravin má největší význam další fungování značky KLASA, která se stala prestižní a respektovanou značkou. MZe chce prohlubovat význam regionálních výrobků oceňováním regionální KLASY tak, aby byl zvyšován i nadále význam regionálních trhů. Zcela zásadním se také ukazuje široký zájem o biopotraviny, kterým se podle ministra dostává a v budoucnu bude dostávat velké podpory.
 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem