přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Gandalovič zahájil IX. národní výstavu Den českého strakatého skotu

18.9.2008

Tisková zpráva – Čeští chovatelé skotu patří k mezinárodně uznávaným kapacitám. V průběhu svého vystoupení na zahájení IX. ročníku národní výstavy Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce to ocenil ministr zemědělství Petr Gandalovič.

„Chov českého strakatého skotu jako typicky domácího plemene s kombinovanou užitkovostí má v České republice dlouhou historii a chovatelskou tradici. Na celkových stavech skotu u nás se podílí v současné době přibližně jednou polovinou. Těší mě, že čeští chovatelé patří k mezinárodně uznávaným kapacitám. Svědčí o tom i skutečnost, že pravidelné zasedání Světové federace strakatého skotu se v loňském roce konalo v Praze,“ uvedl ministr.
 
Výstava, nad kterou Petr Gandalovič převzal záštitu, patří k jedné z největších akcí svého druhu ve střední Evropě. Pro letošní rok se předpokládá účast 80-90 dojnic od 35 chovatelů z celé ČR, včetně dalších kategorií bude podle pořadatelů vystaveno celkem více než 140 kusů skotu.
 
Expozice bude doplněna o ukázky plemen ovcí, koz a prasat. Vystavena bude i skupina pštrosů. Zemědělská technika a služby pro zemědělce bude zastoupena téměř stovkou vystavovatelů. Připraven je bohatý doprovodný program pro laickou veřejnost, mimo jiné volba Miss sympatie nebo tipovací soutěže. Hlavním bodem odborného doprovodného programu výstavy je V. ročník mezinárodního semináře Aktuální problémy ve šlechtění kombinovaného skotu, pořádaný ve spolupráci s Mendelovou zemědělskou a lesnickou univerzitou v Brně, Střední zemědělskou školou v Bystřici nad Pernštejnem s finanční podporou Kraje Vysočina.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem