přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Gandalovič jednal se svým novým kolegou ze Slovenska Stanislavem Becíkem

17.9.2008

Tisková zpráva – Se svým slovenským protějškem Stanislavem Becíkem jednal včera v podvečer v Hodoníně ministr zemědělství Petr Gandalovič. Diskutovalo se hlavně o pozicích obou zemí v otázce prověrky funkčnosti Společné zemědělské politiky a oblastech, ve kterých je možné počítat se vzájemnou podporou při vyjednávání v evropských strukturách, zejména v oblasti přímých plateb a modulace.

Vzhledem ke společnému historickému vývoji i podobným přírodním podmínkám mají Česká republika a Slovensko k sobě samozřejmě v rámci EU výrazně blízko, mají v mnoha případech shodné zájmy a společný postup zvyšuje šance obou zemí na prosazení některých priorit. Jaké konkrétně jsou názory šéfů zemědělského resortu obou zemí, o tom jednali v Hodoníně ministr zemědělství ČR Petr Gandalovič a minister pôdohospodárstva SR Stanislav Becík. Potvrzen byl společný postup v oblasti přímých plateb a modulace.
 
Pro slovenského ministra, který byl do úřadu uveden 18. srpna, se jednalo o vůbec první zahraniční návštěvu. Její součástí byla i prohlídka Agropodniku Hodonín specializovaného na chov prasat.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem