přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministři zemědělství zemí Visegrádské čtyřky jednali v Poznani

16.9.2008

Tisková zpráva – Jak postupuje prověrka funkčnosti Společné zemědělské politiky? Jakou podobu by tato jedna z nejstarších společných politik EU měla mít po roce 2013? Na tyto otázky hledali odpovědi a sbližovali své postoje rezortní ministři zemí Visegrádské čtyřky v polské Poznani. ČR na jednání zastupuje 1. náměstek ministra zemědělství Ivo Hlaváč.

Tisková zpráva
 
Praha, 16. září 2008
 
 
Ministři zemědělství zemí Visegrádské čtyřky jednali v Poznani
 
 
„Naším společným cílem je zabránit prohlubování nerovností mezi novými a starými státy Evropské unie do roku 2013 a poté úplná rovnost. Během našeho nastávajícího předsednictví bychom rádi v tomto duchu řešili podobu přímých plateb,“ tlumočí společné stanovisko zemí V4 náměstek Hlaváč.
ČR dlouhodobě usiluje o zamezení vzniku nových nerovností mezi starými a novými členskými státy EU, o maximální eliminaci existujících historických rozdílů a prosazuje, aby nově zaváděná pravidla byla co nejméně zatížena byrokracií a respektovala specifickou zemědělskou strukturu jednotlivých zemí.
Českými prioritami v rámci reformy Společné zemědělské politiky jsou opatření, která povedou k větší konkurenceschopnosti evropského zemědělství a zároveň zajistí strategickou míru potravinové bezpečnosti. ČR se přiklání k rušení opatření, která narušují trh, jedná se zejména o vývozní náhrady. ČR podporuje posilování II. pilíře SZP převodem finančních prostředků z přímých plateb ve prospěch rozvoje venkova tak, aby podmínky byly pro všechny členské státy stejné. ČR se také snaží zachovat možnost podpory produkceněkterým citlivým sektorům a rozsah zvýhodnění v méně příznivých oblastech.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem