přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Brno bude hostit ministry zemědělství a rybolovu sedmadvacítky

15.9.2008

Tisková zpráva – Součinnost ministerstva zemědělství s Úřadem vlády ČR a Jihomoravským krajem a městem Brno při zajištění neformálního jednání rady ministrů zemědělství a rybolovu EU dostane zítra konkrétní formu podpisem memorand o spolupráci. Neformální radu v rámci českého předsednictví bude Brno hostit na přelomu května a června příštího roku.

V úterý 16. září 2008 odstartuje ve městě Brně kampaň k předsednictví ČR v Evropské unii v roce 2009 tzv. Road show, kterou připravuje Úřad vlády ČR, Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Jihomoravským krajem a městem Brnem. V Brně se tak za účasti primátora Romana Onderky sejdou hejtman Stanislav Juránek, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Úřadu vlády ČR Alexandr Vondra a ministr zemědělství Petr Gandalovič.
 
Smyslem kampaně je vzbudit zájem o otázky týkající se našeho předsednictví a přispět k pocitu národní hrdosti tím, že ČR se v roce 2009 po dobu šesti měsíců stane „prvním mezi rovnými“ v rámci členských států Evropské unie. Podle pravidelné půlroční rotace převezme předsednictví dne 1. 1. 2009 od Francie a předá jej 30. 6. 2009 Švédsku. Od vstupu naší země do EU v roce 2004 se bude jednat bezesporu o zatím nejnáročnější, ale zároveň nejprestižnější úkol, který bude muset ČR splnit.
 
Zasedání ministrů zemědělství EU v Brně:
 
Brno bude v této souvislosti hostit od 31. května 2009 do 2. června 2009 zasedání ministrů odpovědných za zemědělství a rybolov všech 27 členských států EU.
 
Informace pro novináře a brífink:
Úterý 16. září 2008 12.00 – 12.30, hotel International v Brně, salonek č. 2:
 
Podpis Memorand o partnerství a spolupráci při přípravě a průběhu neformálního zasedání ministrů zemědělství zemí EU. Memoranda podepíší místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, ministr zemědělství Petr Gandalovič, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, primátor města Brna Roman Onderka.
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem