přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Protipovodňová ochrana ve středních Čechách je na vysoké úrovni

23.5.2008

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič se dnes přesvědčil v Lysé nad Labem o připravenosti na povodně. Proběhlo zde cvičení všech složek integrovaného záchranného systému na slepém rameni Labe.

„Cvičení mě ujistilo v tom, že na povodně jsme připraveni a že máme dostatek zkušeností. Musím ale zároveň říct, že stále pracujeme na zvýšení ochrany před povodněmi,“ řekl ministr Gandalovič a doplnil, “Pro následující léta máme připraveno 14 miliard korun, které hodláme plně využít k budování protipovodňových opatření.“  Ve středočeském kraji se připravují nebo běží projekty na zvýšení protipovodňové ochrany ve třinácti lokalitách za více než 1,2 miliardy.
 
Od loňského roku mohou nově podávat návrhy na protipovodňovou ochranu i města a obce. V současné době je celá řada návrhů posuzována strategickým expertem. Jedná se o projekty například v Berouně, Kolíně, Poděbradech, Mělníku, Mnichově Hradišti a v řadě dalších obcí. Ve všech těchto případech se jedná o zvýšení ochrany před povodněmi například hrázemi, prohrábkou koryta nebo kombinací několika různých opatření, včetně mobilních zábran. Návrhy podané obcemi jsou posuzovány z hlediska strategického a enviromentálního a po posouzení se přistupuje k realizaci. „Velký zájem obcí a měst o protipovodňovou ochranu je důkazem toho, že jim tato problematika není lhostejná, což je pro všechny velmi dobrým signálem,“ dodal ministr Gandalovič.
 
Při své dnešní návštěvě Středočeského kraje ministr shlédne i výstavu VIVA NATURA v Lysé nad Labem, čističku odpadních vod v Brandýse nad Labem nebo například podnik Agro Vyšehořovice.
 
  
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem