přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

O České vodní hospodářství je v zahraničí velký zájem

20.5.2008

Tisková zpráva – Kvalitu a úroveň českých vodohospodářských firem je ode dneška možno shlédnout na veletrhu Vodovody a kanalizace v Brně. Veletrh dnes zahájil ministr zemědělství Petr Gandalovič a ministr životního prostředí Martin Bursík. Ministerstvo zemědělství má pro návštěvníky veletrhu připravenu prezentaci své činnosti a zároveň kompletní informační servis.

Mé zkušenosti ze zahraničních návštěv potvrzují kvalitu a vysokou úroveň českých vodohospodářských firem. Jen z letošního roku mám takové podněty a zkušenosti z Egypta, Číny, Chorvatska, Moldávie, Izraele a dalších států, s nimiž jsou připravovány dohody o spolupráci v oblasti vodního hospodářství,“ řekl ministr Gandalovič. O české zkušenosti s vodním hospodářstvím mají zájem i vzdálené země, jako například Japonsko, které se od nás v minulosti učilo, jak zvládat povodně.
 
Velmi důležitou součástí prezentace ministerstva zemědělství na veletrhu Vodovody a kanalizace budou protipovodňová opatření. „Ochranu před povodněmi považuji za jednu ze svých priorit a musím říct, že se jí intenzivně věnujeme. Máme připraveno zhruba 14 miliard korun, které chceme na ochranu použít. Zároveň děláme i legislativní kroky k tomu, abychom mohli ochrany rychle a efektivně budovat,“ doplnil ministr Gandalovič. Ukázky protipovodňových opatření budou k vidění v bazénu před pavilonem Z. Jednou z mnoha ukázek bude i správné umístění poldru a jeho funkce.
 
Ministerstvo zemědělství se na veletrhu prezentuje na společném stánku se správci vodních toků, kde návštěvníci získají ucelené informace o vodohospodářské problematice. K dispozici budou informace o rozvoji infrastruktury malých i velkých obcí, rozvoji závlah, ochraně před povodněmi a dalších problematikách.
 
Ministr zemědělství Petr Gandalovič převzal záštitu nad oceněním pro nejlepší vodohospodářské stavby. Toto ocenění bude předáno ve středu večer.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem