přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Škody po vichřici Emma rychle odstraníme

3.3.2008

Tisková zpráva – Vichřice Emma, která se Českou republikou přehnala v průběhu uplynulého víkendu, působila škody v lesích i menší lokální povodně. Po zkušenostech s loňským orkánem Kyrill předpokládá ministr Gandalovič rychlé odstranění škod.

Přesný rozsah škod v lesích není zatím znám. Lesníci budou škody upřesňovat tento týden. „Podle posledních zpráv, které mám k dispozici se jedná o škody v rozsahu stovek tisíc kubických metrů dřeva. Škody tedy zdaleka nedosahují výše škod, které způsobil v loňském roce orkán Kyrill,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. „Máme už zkušenosti s vypořádáním škod po orkánu Kyrill a tak věřím, že likvidace popadaných stromů bude velmi rychlá. Chci jen apelovat na veřejnost, aby nevstupovala do poškozených lesů dokud nebudeme přesně vědět jaké škody kde jsou a jak je v lese bezpečno,“ dodal.
Ministr Gandalovič je připraven v případě potřeby podpořit vyhlášení výjimečných opatření pokud by se ukázalo, že je něco takového zapotřebí.
Počkáme na upřesnění škod a pak se rozhodneme jaký bude přesný scénář odstraňování škod a jaká přijmeme opatření,“ doplnil Gandalovič.
 
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem