přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
25.6.2015

Ministr zemědělství Jurečka připomněl loňský růst živočišné výroby o 10 procent na 51,6 miliardy korun

Tisková zpráva – Chovatelské technologie, veterinární a reprodukční techniku, krmiva a zemědělské stroje představuje ode dneška na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky a Národní výstavě Myslivosti v Brně na 200 českých a zahraničních vystavovatelů. Ministr zemědělství Marian Jurečka při zahájení zdůraznil, že živočišná výroba patří k jeho prioritám, protože napomáhá k udržení a rozvoji života ve venkovských oblastech a zajišťuje pracovní místa v regionech.


24.6.2015

Povodí Vltavy představilo studii ČVUT o možném zvýšení ochranné funkce Vltavské kaskády před povodněmi

Tisková zpráva – Expertní tým ČVUT dokončil na zadání státního podniku Povodí Vltavy studii „Prověření strategického řízení Vltavské kaskády.“ Výsledky studie ukázaly, do jaké míry je Vltavská kaskáda technicky schopná zvýšit ochranu území pod kaskádou před povodněmi a jaké dopady by toto zvýšení mělo na její ostatní funkce. Studie otevírá cestu k odborné i veřejné diskuzi na téma možných změn priorit Vltavské kaskády.


23.6.2015

Reakce ministra Jurečky na vyjádření Asociace soukromého zemědělství k dotačním podmínkám PRV

Tisková zpráva – Reakce ministra zemědělství Mariana Jurečky z 23. června 2015


22.6.2015

Začínají Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi. Letos si můžou návštěvníci vyzkoušet třeba dojení krávy nebo jízdu na býkovi

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství připravilo pro 5. ročník Farmářských slavností několik novinek. Na čtyřech farmách a v Národním zemědělském muzeu můžou návštěvníci například sami otestovat, jak by jim šlo dojení nebo divoká jízda na býčím trenažéru. Cílem slavností je seznámit veřejnost se životem současných zemědělců.


19.6.2015

Ministerstvo zemědělství vybralo agrodiplomaty, kteří pomohou obchodníkům hledat exportní příležitosti

Tisková zpráva – První zemědělské diplomaty do Ruska, Číny, Saúdské Arábie a Srbska vyšle Česká republika letos na podzim. Pozice na Ukrajině nebude tento rok obsazena kvůli nestabilní politické situaci, nicméně se tam do budoucna s agrodiplomatem počítá. Noví diplomaté, kteří se nyní začínají připravovat na své působení v zahraničí, budou mít za úkol aktivně pomáhat našim zemědělským a potravinářským producentům a obchodníkům hledat exportní příležitosti.


16.6.2015

Ministr Jurečka v Lucemburku: Česká republika trvá na zachování důvěryhodnosti systému ekologické produkce

Tisková zpráva – Ministři zemědělství se sešli na zasedání Rady pro zemědělství a rybářství v Lucemburku. Jedním z hlavních bodů jednání byla ekologická produkce a označování ekologických výrobků. Nařízení o ekologické produkci projednávají pracovní orgány EU už více než rok. Ministři na zasedání dosáhli prvního kroku, tzv. obecného přístupu, po kterém bude následovat vyjednávání s Evropským parlamentem o výsledné podobě návrhu.


15.6.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství ke kontrole NKÚ k využívání prostředků v Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství nesouhlasí se závěry kontrolních nálezů Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), které se týkají rozdělování finančních prostředků v rámci Programu rozvoje venkova (PRV). Závěry kontroly NKÚ se týkají období let 2010 až 2013, kdy na zemědělském rezortu působilo předchozí vedení.


12.6.2015

Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Praha

Tisková zpráva – Národní zemědělské muzeum Praha se již podvanácté připojí k Pražské muzejní noci, která se v hlavním městě uskuteční ze soboty 13. na neděli 14. června. Kromě přístupu do všech expozic nabídne návštěvníkům tradiční kombinaci hudby, jídla a pití.


11.6.2015

Ministerstvo zemědělství zvyšuje bezpečnost řek pro vodáky. Letos mimo jiné zajistí i Viktorčin splav

Tisková zpráva – Státní podniky Povodí, které spadají pod Ministerstvo zemědělství, pokračují v úpravách jezů a v jejich osazování zabezpečovacími prvky. Ty zajistí větší bezpečí vodáků, kteří sjíždějí řeky. Například Povodí Labe letos chystá vylepšení na šesti nebezpečných jezech za zhruba 280 tisíc korun.


9.6.2015

Náměstek ministra zemědělství Patrik Mlynář podepsal v Bukurešti dohodu o spolupráci v oblasti lesního hospodářství

Tisková zpráva – Dohodu o spolupráci v oblasti lesního hospodářství dnes v Bukurešti podepsal náměstek ministra zemědělství pro řízení sekce lesního hospodářství Patrik Mlynář a rumunská ministryně životního prostředí a vodního a lesního hospodářství Gratiela Leocadia Gavrilescu. Česká delegace, v níž jsou i zástupci lesnických firem a organizací, má na programu také jednání se zástupci státního lesního podniku Romsilva.


4.6.2015

Evropská komise schválila Operační program Rybářství 2014 - 2020. Čeští rybáři z něj získají přibližně 1,1 miliardy korun

Tisková zpráva – Evropská komise schválila OP Rybářství 2014 - 2020, který připravilo Ministerstvo zemědělství. Čeští produkční rybáři z něj budou v příštích šesti letech čerpat dotace například na zařízení pro chov ryb nebo modernizaci a výstavbu zpracoven ryb.


28.5.2015

Začíná druhý ročník projektu „Poznej svého farmáře". Letos na třinácti farmách

Tisková zpráva – Jedinečnou příležitost seznámit se s výrobci kvalitních potravin ve svém okolí budou mít letos lidé, kteří navštíví malé rodinné farmy zapojené do projektu Ministerstva zemědělství „Poznej svého farmáře“. Loni se ho zúčastnilo pět z nich. Akce se setkala s velkým ohlasem jak u farmářů, tak u veřejnosti. Proto letos ministerstvo rozšířilo počet míst na třináct. První akce se koná u výrobce marmelád, moštů a destilátů v biokvalitě, v Zámeckých sadech v Chrámcích v Ústeckém kraji. Farma otevře veřejnosti své dveře již tuto sobotu 30. května.


28.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka jednal se svým německým protějškem Christianem Schmidtem

Tisková zpráva – O zjednodušení Společné zemědělské politiky, ekologickém zemědělství a současné situaci v oblasti GMO dnes v Praze jednal ministr zemědělství Marian Jurečka se svým německým kolegou Christianem Schmidtem. Ministři hovořili také o Právně závazné dohodě o lesích v Evropě, takzvané Panevropské lesní konvenci.26.5.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Připravujeme navýšení rozpočtu Programu rozvoje venkova z národních zdrojů

Tisková zpráva – „Čeští zemědělci, ostrůvek uprostřed Evropy“ je mottem Žofínského fóra, které se dnes v Praze koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ministr zhodnotil loňský rekordní rok českého zemědělství, kdy jeho zisk dosáhl 22,9 miliardy korun, a vzrostl tak oproti roku 2013 o 40 procent. Hovořil také o Společné zemědělské politice a především o Programu rozvoje venkova na období 2014 - 2020.


22.5.2015

Ministerstvo zemědělství k problematice biopaliv – časté otázky a odpovědi

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství poskytuje široké veřejnosti informace k problematice biopaliv.


22.5.2015

Ministerstvo zemědělství přidá ještě letos na prevenci boje proti nákazám prasat a drůbeže 350 milionů korun

Tisková zpráva – Dotace z národních zdrojů pro chovy drůbeže a prasat se zvýší. Rozpočet Nákazového fondu letos stoupne z původně plánovaných 600 milionů o dalších 350 milionů korun. Příspěvky dostanou farmáři na činnosti, které přispívají k ozdravení prasat a drůbeže a zabraňují šíření infekčních nákaz v chovech.


19.5.2015

Dnes začal 20. ročník mezinárodní myslivecké výstavy NATURA VIVA

Tisková zpráva – V Lysé nad Labem dnes začal jubilejní 20. ročník mezinárodní výstavy NATURA VIVA, který se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky. Veletrh je zaměřen na myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství. Ministerstvo zemědělství se akce, která potrvá do neděle 24. května, účastní pravidelně.


19.5.2015

Ministr Jurečka: Obchodní řetězce nesmí zneužívat svého postavení na trhu a znevýhodňovat zemědělce a potravináře

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se v Bratislavě sešel na dvoudenním zasedání se svými resortními kolegy zemí Visegrádské skupiny. S ministry zemědělství Slovenska, Bulharska, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovinska jednal o způsobech, jak zlepšit postavení zemědělců v rámci dodavatelsko-potravinářského řetězce, zjednodušení Společné zemědělské politiky a o lesnictví.


18.5.2015

Evropská komise ukončila schvalování Programu rozvoje venkova. Čeští zemědělci z něj v příštích letech dostanou více než 84 miliard korun

Tisková zpráva – Evropská komise ukončila schvalovací proces Programu rozvoje venkova (PRV) 2014 – 2020. Definitivně ale Komise o programu ještě nerozhodla, podle předpokladů tak učiní do několika dnů. České zemědělství získá z Programu rozvoje venkova v příštích letech téměř 3,1 miliardy eur (více než 84 miliard korun). Z toho bude 2,3 miliardy eur (63 miliard korun) z unijních zdrojů a 768 milionů eur (21 miliard korun) z českého rozpočtu. Nejedná se však o klasický operační program. PRV se zaměřuje prioritně na obnovu, zachování a zlepšení přírodních ekosystémů závislých na zemědělské produkci prostřednictvím plošných opatření. Významný podíl finančních prostředků PRV je cílen do projektových investičních opatření ke zvýšení konkurenceschopnosti zemědělství i na inovace v zemědělských a potravinářských podnicích a také na vytvoření nových pracovních míst na venkově.


18.5.2015

Den otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství si nenechal ujít ani ministr Jurečka s rodinou. Spolu s ním i dalších 1000 návštěvníků.

Tisková zpráva – Přibližně tisícovka lidí se v sobotu 16. května zúčastnila dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství v rámci celopražského festivalu Open House, a měla tak možnost obdivovat nejmodernější zemědělskou techniku i historické expozice Národního zemědělského muzea, ochutnat kvalitní potraviny oceněné prestižní známkou Klasa či zkusit svou zručnost na simulátoru dojení nebo při nejrůznějších soutěžích. Bezmála šest set z nich pak nelitovalo námahy, vyšlapali až do čtvrtého patra, aby si mohli prohlédnout některé místnosti bývalého reprezentativního bytu ministra, jeho současnou pracovnu, jednací sály a další prostory zpřístupněné budovy, která právě v pondělí 18. 5. oslaví 87 let od položení základního kamene.


12.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se včera v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství. Ministři zemědělství spolu jednali o nových pravidlech pro ekologickou produkci, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky nebo o dobrých životních podmínkách v chovech prasat. Ministr Jurečka se také setkal se svým lucemburským protějškem Fernandem Etgenem.


7.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka je na návštěvě Plzeňského kraje

Tisková zpráva – Podpora protipovodňových opatření, pozemkové úpravy, Program rozvoje venkova a další zemědělská témata jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Plzeňského kraje. Ministr jednal s primátorem Plzně Martinem Zrzaveckým a také ředitelem Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Filipem Uhlíkem. Na programu má i setkání s domažlickým starostou Miroslavem Machem, besedu se zemědělci v Mrákově a prohlídku tamního zemědělského obchodního družstva.


6.5.2015

Ministr Jurečka po jednání s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem: Jsme připraveni řešit případné kolísání cen na trhu s mlékem

Tisková zpráva – O vývoji na trhu s mlékem po ukončení režimu mléčných kvót dnes v Praze jednal ministr zemědělství Marian Jurečka s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem. Shodli se, že po ukončení mléčných kvót v EU může docházet ke kolísání cen mléka.


6.5.2015

Zemědělci mohou letos výjimečně podávat Jednotnou žádost o dotaci a žádosti o zařazení do environmentálních opatření PRV až do 29. května

Tisková zpráva – Vláda schválila prodloužení termínu přijímání Jednotné žádosti o dotaci pro letošní rok, který navrhla Evropská komise. Současně je umožněn i posun termínu pro podávání žádostí o zařazení do vybraných environmentálních opatření PRV. Zemědělci tak mohou žádosti podávat až do pátku 29. května 2015. Na přímé platby tak půjde 23,2 miliardy korun a přibližně 8,5 miliardy korun bude rozděleno na plošná opatření v rámci Programu rozvoje venkova.


4.5.2015

Týden lesů 2015: akce pro děti, autorská i on-line čtení, přednášky a semináře

Tisková zpráva – Zvyšovat zájem veřejnosti o les, o jeho ekosystém, o dřevo jako obnovitelnou surovinu a další související oblasti se snaží organizátoři Týdne lesů. Letos se s mottem Ochrana lesa – les užitečný všem uskuteční od 11. do 15. května. Po celé České republice chystají lesníci akce nejen pro děti přímo v lesích, ale i autorská a on-line čtení, přednášky a semináře, například pro zaměstnance ve školství.


30.4.2015

Praha, Ohrada, Valtice: se začátkem máje mohou lidé navštívit nové expozice Národního zemědělského muzea

Tisková zpráva – Národopisná výstava českoslovanská, Sladkovodní akvária a Kouzelné byliny. To jsou nové výstavy, které mohou počínaje květnem zhlédnout návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze a jeho pobočkách na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou a v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí ve Valticích. Zřizovatelem NZM Praha je Ministerstvo zemědělství.


27.4.2015

Přijďte si prohlédnout unikátní interiéry budovy Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – V sobotu 16. května 2015 bude mít veřejnost jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor Ministerstva zemědělství v Praze 1 na Těšnově.


24.4.2015

Ministerstvo zemědělství jedná o programu na obnovu drobných venkovských staveb s dalšími resorty

Tisková zpráva – Zástupci Ministerstva zemědělství společně s ministerstvy pro místní rozvoj, kultury a obrany upravují nastavení dotačních programů, z nichž se financují opravy menších venkovských staveb. Cílem jednání je připravit takové programy, které by se vzájemně doplňovaly a co nejefektivněji by využily příspěvky ze státního rozpočtu.


23.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Chceme finančně více podpořit pěstitele okrasných květin i ovoce a zeleniny

Tisková zpráva – Smyslů plná zahrada je podtitul jarní etapy mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc 2015, která dnes začala za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten se v rámci největší a nejstarší české květinové expozice zúčastnil i jednání u kulatého stolu se zástupci profesních organizací.


17.4.2015

Kuřecí stehenní řízky obsahovaly salmonelu

Tisková zpráva – Laboratorní vyšetření dne 16. dubna prokázalo přítomnost Salmonelly enteritidis v balených, hluboce mražených stehenních řízcích bez kosti a kůže od polského výrobce. Ještě tentýž den byl telefonicky informován provozovatel místa příchodu zásilky a bylo zahájeno stahování výrobku z tržní sítě.


16.4.2015

Zámecká pouť v pobočce Národního zemědělského muzea na zámku Kačina

Tisková zpráva – Tradiční jarní akce s názvem Zámecká pouť se koná v neděli 19. dubna na zámku Kačina u Kutné Hory. Akce, která se uskuteční od 10 do 17 hodin, zároveň zahájí turistickou sezonu.


15.4.2015

V letech 2012 - 2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vzala na vědomí zprávu o plnění programů prevence před povodněmi, kterou jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Zpráva mimo jiné shrnuje výsledky posledních dvou let Programu prevence před povodněmi II Ministerstva zemědělství, který skončil koncem roku 2014. Loni začal Program prevence před povodněmi III.


15.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil celkový obrat trhu s nimi na 2,7 mld. korun

Tisková zpráva – Čechům podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR, kterou vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací, chutnají biopotraviny stále více. Lidé za ně v roce 2013 utratili téměř 2 miliardy korun, což představuje nárůst o 9,5 % v porovnání s rokem 2012. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává na necelých 200 korunách. Podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů zůstává nízký, na úrovni 0,71 %.


14.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství.


13.4.2015

Náměstek ministra zemědělství pro ekonomiku a informační technologie Adamec se účastní mezinárodní konference zaměřené na aktuální problémy IT ve veřejné správě

Tisková zpráva – Náměstek pro ekonomiku a informační technologie Zdeněk Adamec byl mezi hlavními řečníky 18. ročníku konference ISSS, která je zaměřená na aktuální trendy v oblasti e-governmentu a reformy veřejné správy. Akce se koná ve dnech 13. – 14. dubna 2015 v kongresovém centrum Aldis v Hradci Králové. Celý program konference doprovodí jednání zástupců veřejné správy zemí Visegrádského regionu – V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society).


13.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek.


10.4.2015

Zemědělci můžou ode dneška podávat Jednotnou žádost na vybraná opatření přímých plateb. Nově je podpora více zaměřená na ekologii a mladé zemědělce

Tisková zpráva – Podpory poskytované prostřednictvím Jednotné žádosti jsou pro období 2015 – 2020 zaměřeny na šetrný přístup k životnímu prostředí, generační obměnu na venkově a na podporu odvětví nebo regionů, které čelí obtížím nebo jsou důležité z hospodářského, sociálního či environmentálního hlediska. Podmínkou pro získání dotace je, aby byl žadatel zemědělským podnikatelem, aktivním zemědělcem a obhospodařoval půdu, která je na něho evidovaná v registru zemědělské půdy LPIS.


10.4.2015

Cukráři v Národním zemědělském muzeu Praha

Tisková zpráva – Seznámit se s nejnovějšími trendy v cukrářství mohou zítra od 9 hodin návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze, které pořádá Cukrářské slavnosti. Po celý den budou moci sledovat a ochutnávat práci mistrů tohoto oboru.


10.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů.


9.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice týrání zvířat na kožešinových farmách

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice týrání zvířat na kožešinových farmách.


9.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka informoval vládu o snižování nepříznivého vlivu pesticidů v České republice

Tisková zpráva – Vláda vzala na vědomí informaci ministra zemědělství o plnění Národního akčního plánu ke snížení používání pesticidů v České republice (NAP) v roce 2014. Jde o soubor opatření, díky kterým se snižuje nepříznivý vliv přípravků na ochranu rostlin na zdraví lidí a na životní prostředí.


9.4.2015

Ministerstvo vyplatí do roku 2020 českým zemědělcům více než 53 miliard korun na hospodaření šetrné k přírodě a dobré podmínky chovu zvířat

Tisková zpráva – Vláda včera večer schválila čtyři nařízení Ministerstva zemědělství, které upravují podmínky pro výplatu některých dotací Programu rozvoje venkova na období let 2014-2020. Zemědělci díky tomu do roku 2020 získají z národních zdrojů a z evropského rozpočtu téměř 53 miliard korun.


8.4.2015

Poslanecká sněmovna projednává novelu o podpoře biopaliv. Ministerstvo zemědělství tak chce dodržet evropské směrnice

Tisková zpráva – V prvním čtení dnes poslanci projednávají novelu zákona o spotřební dani z biopaliv. Zákon navrhuje zvýšit spotřební daň u vysokoprocentních biopaliv a nově zavést daňové sazby u čistých biopaliv. Česká republika se v minulosti zavázala, že do roku 2020 sníží množství skleníkových plynů a zvýší podíl obnovitelných zdrojů v dopravě. Za porušení závazku by hrozily vysoké sankce.


7.4.2015

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond zahájil příjem žádostí v rámci programu Zemědělec

Tisková zpráva – Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) přijímá od 2. 4. 2015 žádosti o poskytování podpory v rámci programu Zemědělec. Nově je kromě investic do zemědělských strojů možné poskytnout podporu také na investice na výstavbu, pořízení či vylepšení nemovitého majetku v zemědělských podnicích, které souvisí se zemědělskou prvovýrobou, a investice na nákup plemenných zvířat za účelem zlepšení genetické hodnoty stáda.


1.4.2015

SZPI rozšiřuje službu spotřebitelům - uzavřené provozovny jsou nově na webu Potraviny na pranýři

Tisková zpráva – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) od dnešního dne zpřístupňuje na portálu Potraviny na pranýři přehled provozoven, které inspekce uzavřela pro závažné porušení hygienických předpisů. Jde o logický krok navazující na rozšíření kontrolních kompetencí SZPI o provozovny společného stravování - restaurace, bary, vinotéky, rychlé občerstvení a další – od 1. 1. 2015. Inspekce na portálu nyní zveřejňuje všechny uzavřené provozovny v kompetenci SZPI. Kromě provozů společného stravování jde i o prodejny potravin a výrobní potravinářské provozy. Databáze je naplněna daty o uzavřených provozech od počátku roku 2015.


31.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Od zítřka mají zákazníci konkrétnější informace o původu masa, které nakupují

Tisková zpráva – Od 1. dubna 2015 budou výrobci v celé Evropské unii povinně uvádět zemi původu u vepřového, drůbežího, skopového a kozího masa. Zatím to platilo jen u hovězího masa, ovoce, zeleniny a olivového oleje. Nařízení tak přispěje k lepší informovanosti zákazníků.


30.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka zakončil pracovní cestu po USA návštěvou Texasu

Tisková zpráva – Obchodní delegace potravinářského průmyslu vedená ministrem Marianem Jurečkou strávila poslední dva dny své americké mise ve státě Texas.


27.3.2015

Začíná vodácká sezona. Pracovníci Povodí připravili další zlepšení vybavenosti jezů, které jsou označované za nebezpečné

Tisková zpráva – Odemykáním většiny řek začne o tomto víkendu vodácká sezona. Na svoji letošní první cestu vyrazí například vodáci na Sázavě, Lužnici, horní Odře a Úhlavě. Pracovníci Povodí připravili se zástupci vodáků a Českým svazem kanoistů (ČSK) další zlepšení vybavenosti jezů, na nichž tyto státní podniky hospodaří a které jsou označované jako nebezpečné. Vybavení jezů konzultují zástupci Povodí i s Hasičským záchranným sborem, který nejčastěji tonoucí zachraňuje, a to nejen v případě vodáků.


26.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka pokračuje v cestě po USA – jednání ve Virginii a Arkansasu

Tisková zpráva – Pracovní návštěvou států Virginia a Arkansas pokračuje ministr Marian Jurečka v obchodní misi po Spojených státech. Podnikatelé jednali se zástupci největšího obchodního řetězce na světě, firmou Walmart.

zobrazit po