přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
29.9.2014

Výzkum ukázal, že biopotraviny nakupuje již více než 41 % domácností

Tisková zpráva – Biopotraviny, produkty ekologického zemědělství, zaujímají stabilní pozici v nákupních košících českých spotřebitelů. Výsledky výzkumu ukazují, že se oproti minulým letům zvýšil počet obyvatel, kteří nakupují biopotraviny, a to na 41 procent. Významně narostlo povědomí o označení biopotravin, a to nejen o národním, ale i o označení Evropské unie.


25.9.2014

Ministr Jurečka na Pardubicku: Zemědělství potřebuje mladé zemědělské podnikatele i veterináře

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka při dnešní pracovní cestě do Pardubického kraje navštívil prodejní a servisní středisko zemědělských strojů Klas Nekoř, farmu ŽV Šedivec a rybí farmu společnosti Farm Bohemia v obci Rokytno. Diskutoval také se studenty Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně.


24.9.2014

Výnosy cukrové řepy budou podle odhadů vysoké. Vývoz nadvýroby cukru z EU je však kvůli kvótě omezený, řekl ministr zemědělství Marian Jurečka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v zemědělské společnosti Sloveč na Nymbursku zúčastnil Polního dne cukrové řepy. Podnik patří mezi největší pěstitele řepy cukrové řepy v ČR. Letošní sklizeň zatím vykazuje vyšší výnosy než v loňském roce. Podle prvních odhadů bude nadúroda cukrové řepy a tím i nadvýroba cukru v celé Evropě.


24.9.2014

V obci Hošťálková mohou vyvěsit Oranžovou stuhu ČR. Za příkladnou spolupráci se zemědělci ji obdrželi od Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – Starosta obce Hošťálková ze Zlínského kraje Petr Laštovica převzal v Senátu od ministra zemědělství Mariana Jurečky ocenění Oranžová stuha roku 2014. Na druhém místě skončila obec Lípa z Vysočiny, třetí místo obsadil městys Vraný ze Středočeského kraje. Oranžovou stuhu uděluje Ministerstvo zemědělství obcím, které dobře spolupracují se zemědělskými a lesnickými organizacemi nebo podniky.23.9.2014

Ministr Marian Jurečka: Výstavy pomáhají ke vzdělávání lidí a k podpoře spotřebitelského patriotismu

Tisková zpráva – Více než tři stovky vystavovatelů a prodejců se zúčastní letošního, již 19. ročníku podzimní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc. Oblíbenou zahradnickou výstavu tradičně doplní festival gastronomie a nápojů Olima. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat potraviny se značkami KLASA a Regionální potravina Olomouckého kraje.


22.9.2014

Ministr Marian Jurečka: Zemědělci dostanou v příštím roce více o téměř dvě miliardy korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství dnes uspělo na vládě s návrhem rozpočtu na příští rok. Ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi se podařilo prosadit zejména navýšení dotací, které zemědělcům poskytuje Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF). Kabinet schválil, že v roce 2015 půjde na podporu zemědělství 18,4 miliardy korun. V letošním roce dosáhne zemědělský rozpočet 16,5 miliardy korun.


22.9.2014

Ministr Jurečka: Nová nařízení zlepší kontrolu dovozových potravin a ochrání české spotřebitele

Tisková zpráva – Vláda dnes přijala návrhy ministra zemědělství Mariana Jurečky na zpřísnění dohledu nad dovezenými živočišnými a rostlinnými produkty. Cílem přijatých nařízení vlády je primárně zajištění vysoké úrovně ochrany spotřebitele s ohledem na bezpečnost, kvalitu a původ potravin. Dalším aspektem je zaručit poctivé jednání v obchodu s potravinami a ochranu zájmů spotřebitelů, zejména důslednou a zároveň nediskriminační kontrolu dovozu potravinářského zboží do České republiky.


20.9.2014

Vesnicí roku 2014 se v Luhačovicích stala obec Kateřinice ze Zlínského kraje

Tisková zpráva – Vítězem 20. ročníku soutěže Vesnice roku se pro letošní rok stala obec Kateřinice ze Zlínského kraje. V Luhačovicích ji dnes vyhlásil ministr zemědělství Marian Jurečka. Druhé místo v soutěži obsadila obec Ořechov z Kraje Vysočina a třetí se umístila Nová Hradečná z Olomouckého kraje. Letošního jubilejního ročníku se zúčastnilo 306 obcí, což podle ministra Jurečky svědčí o tom, že vznikla tradice, která motivuje obyvatele v regionech aktivně zvelebovat a rozvíjet své obce.


20.9.2014

Ministr Jurečka: Mistrovství v orbě je příkladem toho, že pro sedláky je jejich práce i zábavou a životní náplní

Tisková zpráva – Za osobní účasti Mariana Jurečky se dnes v Mašovicích na Znojemsku utkali nejlepší oráči na 41. Mistrovství ČR v orbě. Soutěžící závodili v orbě koňmi, orbě historickou technikou a orbě víceradličnými pluhy.

zobrazit po