přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
14.10.2014

Česká republika požádala Evropskou komisi o hodnocení opatření zmírňujících dopady ruského embarga

Tisková zpráva – Ruský zákaz dovozu zemědělských produktů EU a africký mor prasat patřily k tématům dvoudenního jednání Rady pro zemědělství a rybářství, které včera začalo v Lucemburku. Kromě těchto otázek měli ministři na programu i otázku rybolovných práv v Baltském moři pro rok 2015. Vyhodnotili také Strategii Evropa 2020, která je v polovině období. Při neformálním obědě diskutovali rovněž o otázkách klimatického rámce 2020 – 2030.


12.10.2014

Ministr Jurečka navštívil dostihové závody Velká pardubická

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes na Velké pardubické předá pohár České pojišťovny trenérovi vítězného koně. Ocení tak výherce již 124. ročníku koňských dostihů, které jsou považovány za jedny z nejtěžších a nejprestižnějších v Evropě.


9.10.2014

Sucho a nedostatek vodních zdrojů v ČR bude řešit meziresortní pracovní skupina

Tisková zpráva – Meziresortní skupina složená ze zástupců Ministerstva zemědělství, výzkumných pracovišť a státních institucí bude do budoucna společně řešit problémy sucha a nedostatku vodních zdrojů v České republice.


9.10.2014

Na zámek Kačina na Kutnohorsku se vrací jezdecké slavnosti

Tisková zpráva – Na zámek Kačina u Kutné Hory, který je pobočkou Národního zemědělského muzea v Praze (NZM), se v sobotu 11. října po dvouleté přestávce vracejí Zámecké jezdecké slavnosti. Tradici oblíbené akce v minulých dvou letech přerušila rozsáhlá regenerace zámeckého parku. Zřizovatelem NZM je Ministerstvo zemědělství České republiky.


7.10.2014

Ministr zemědělství Jurečka v Nitře: Proti ruským sankcím musí Evropa nadále postupovat jednotně

Tisková zpráva – O možnostech reakce evropských států na ruské sankce dnes v Nitře na Slovensku jednal ministr Marian Jurečka s ministry zemědělství zemí Visegrádské skupiny a s resortními kolegy z Bulharska, Rumunska a Slovinska. Ministři hovořili také o ekologickém zemědělství a o podpoře živočišné výroby.


3.10.2014

Ministr Jurečka v Královéhradeckém kraji: Považuji za nezbytné zachovat dostupnou síť nabídky zemědělských oborů na středních školách v jednotlivých krajích

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka je dnes na pracovní návštěvě v Královéhradeckém kraji. V rámci ní se sešel s hejtmanem Lubomírem Francem, debatoval se studenty Gymnázia, Střední odborné školy, učiliště a Vyšší odborné školy v Hořicích. Cílem ministrovy cesty byl také Výzkumný a šlechtitelský ústav ovocnářský v Holovousech a návštěva Agrodružstva v Lhotě pod Libčany.


1.10.2014

Za opravy přehrad a koryt řek poničených při povodních vydalo Ministerstvo zemědělství v minulých letech téměř 6,6 miliardy korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství ukončilo program na odstraňování následků povodní z let 2000 až 2010 na státním vodohospodářském majetku. Cílem programu byla obnova říčních koryt, vodních děl, zkapacitnění vodních toků a zlepšení odtokových poměrů v krajině. Podobný program je připravený i pro příští léta.


1.10.2014

Ministr Jurečka: Plním svůj slib, zemědělci ode dneška mohou žádat o zelenou naftu

Tisková zpráva – Dnešním dnem začíná platit novela zákona o spotřebních daních, která zemědělcům umožňuje získat zpět část spotřební daně za pohonné hmoty využité při práci na polích a v sadech. Konkrétně se novela vztahuje na rostlinnou prvovýrobu včetně chmelařství, ovocnářství, vinohradnictví, pěstování zeleniny, hub, okrasných květin, dřevin, léčivých a aromatických rostlin.


30.9.2014

Ministr Jurečka jmenoval náměstka úseku lesního hospodářství a ředitelku Ústavu zemědělské ekonomiky a informací

Tisková zpráva – Novým náměstkem pro úsek lesního hospodářství se stal Patrik Mlynář, který se funkce ujme ve středu 1. října. Do čela Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval Michaelu Šolcovou, která nastoupí v pondělí 6. října.


29.9.2014

Ministr Jurečka: Chci posílit obchodní i politické vztahy s Ukrajinou

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka dnes pracovně navštívil Ukrajinu, kam ho pozval jeho ukrajinský resortní kolega. V Kyjevě jednali s ministrem agrární politiky a potravinářského průmyslu Ihorem Švajkou o další možné spolupráci obou zemí především v oblasti agrární, potravinářské a rozvoje souvisejících technologií.

zobrazit po