přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
31.7.2013

České zemědělství 2012: Nominální mzda v zemědělství stoupla o 5 procent

Tisková zpráva – Nominální mzda v zemědělství stoupla v roce 2012 o 5 procent. Vyplývá to ze Zprávy o stavu zemědělství ČR za rok 2012, kterou dnes projednala vláda. Rozsáhlý materiál komplexně mapuje vývoj českého zemědělství a potravinářství v minulém roce.


31.7.2013

Zpráva o stavu lesa a lesního hospodářství: Ekonomická situace vlastníků lesů se zlepšuje

Tisková zpráva – Mírný růst plochy lesních pozemků a zlepšení ekonomické situace vlastníků lesů v rámci hospodaření v lesích. Takový byl loňský rok podle Zprávy o stavu lesa a lesního hospodářství ČR v roce 2012, který dnes projednala vláda. Tento dokument každoročně přináší ucelený přehled o stavu lesního hospodářství v daném období.


30.7.2013

Návrh Ministerstva zemědělství na finanční řešení škod po povodních byl zaslán Evropské komisi k posouzení

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství zaslalo Evropské komisi k posouzení Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených povodněmi na majetku v rezortu zemědělství v červnu tohoto roku. Po odsouhlasení ze strany Evropské komise je možné podporu začít vyplácet žadatelům.


29.7.2013

Návštěvníci Farmářských slavností v Trstěnici se o víkendu projížděli na koních i v kočáře

Tisková zpráva – Téměř dva tisíce lidí navštívily Farmářské slavnosti, které se konaly na rodinné farmě Sotonových v Trstěnici na Pardubicku. Za slunečného počasí měli možnost seznámit se s každodenní prací farmářů, ale také přímo od zemědělců nakoupit čerstvé potravinářské výrobky.


25.7.2013

Ministr zemědělství Toman dnes upřesnil své hlavní cíle v resortu zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman na dnešní tiskové konferenci přiblížil, jak chce dosáhnout priorit, které si stanovil při nástupu do vedení zemědělského resortu. Mezi ministrovy hlavní cíle patří odstranění povodňových škod a náhrady zemědělcům, které povodeň zasáhla, dokončení vyjednávání o Společné zemědělské politice, kvalitní potraviny a lepší informovanost spotřebitelů a sestavení rozpočtu Ministerstva na příští rok. V příloze najdete prezentaci z tiskové konference.


25.7.2013

Správní úsek Ministerstva zemědělství povede Jan Sixta

Tisková zpráva – Z funkce I. náměstka ministra zemědělství k dnešku odchází Vilém Žák. Stane se tak po dohodě s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.


24.7.2013

Ministerstvo zemědělství získalo díky zvýšení rozpočtu přes 2 miliardy korun na škody po povodních

Tisková zpráva – Na odstranění škod po letošních povodních získalo Ministerstvo zemědělství 2 113 milionů korun. Vláda mu dnes o tuto částku navýšila rozpočet pro letošní rok. Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana bylo cílem předloženého materiálu částečné zajištění finančních prostředků na zmírnění povodňových škod.


24.7.2013

Farmářské slavnosti zavítají do Pardubického kraje

Tisková zpráva – První prázdninový měsíc zpestří v Trstěnici v okrese Svitavy unikátní akce. Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství na farmě rodiny Sotonových pořádá pro rodiny s dětmi již čtvrté Farmářské slavnosti, které mají za cíl návštěvníkům akce přiblížit venkov a selský život.


18.7.2013

Dozorové organizace v oblasti rostlinné produkce budou sloučeny od nového roku, zemědělci ale první efekty pocítí okamžitě

Tisková zpráva – Poslanecká sněmovna včera ve třetím čtení schválila zákon, který k 1. lednu příštího roku sloučí dvě dosud samostatné dozorové organizace, Státní rostlinolékařskou správu ČR (SRS) a Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ).


16.7.2013

Náměstkyně ministra zemědělství po jednání Rady EU: Potřebujeme co nejrychleji dojednat přechodná ustanovení Společné zemědělské politiky pro rok 2014

Tisková zpráva – Dokončení projednávání legislativních návrhů k budoucí podobě Společné zemědělské politiky (SZP) je klíčovou prioritou. Česká republika věří, že dosažený kompromis u všech návrhů k reformě SZP poskytuje právě začínajícímu litevskému předsednictví dostatečnou oporu při finalizaci textů v souvislosti s uzavřením dohody k víceletému finančnímu rámci.

zobrazit po