přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
14.9.2013

Titul Vesnice roku 2013 získala obec Jeseník nad Odrou z Moravskoslezského kraje

Tisková zpráva – Moravskoslezská obec Jeseník nad Odrou se dnes v Luhačovicích stala Vesnicí roku 2013. Poprvé v historii soutěže, která se letos konala již podevatenácté, tak vyhrála obec z tohoto kraje. Výsledky byly vyhlášeny na Mezinárodním festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem. Druhé místo v soutěži obsadila obec Holovousy z Královéhradeckého kraje a třetí se umístil Dolní Újezd z Pardubického kraje.


13.9.2013

Ministr zemědělství: K mým prioritám patří posílení a podpora pěstování ovoce a zeleniny

Tisková zpráva – O větší podporu zelinářského a ovocnářského odvětví bude pro následující programovací období usilovat ministr zemědělství Miroslav Toman. Na výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích dnes uvedl, že pro to využije formu národních dotací nebo vhodně zvolených plateb v rámci přímých plateb nebo Programu rozvoje venkova.


11.9.2013

Ministr zemědělství vypíše výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR

Tisková zpráva – Do konce příštího týdne vypíše ministr Miroslav Toman výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR. V současné době je jejich vedením pověřený ekonomický ředitel státního podniku Michal Gaube. Výsledky výběrového řízení budou známy po parlamentních volbách.


10.9.2013

Ministři pro zemědělství a rybářství jednali ve Vilniusu o rodinných farmách

Tisková zpráva – Význam a vyhlídky rodinných farem byly předmětem dnešního neformálního jednání ministrů zemědělství, které pořádala Litva jako předsednická země EU ve Vilniusu. Rodinné farmy hrají v Evropské unii důležitou roli a nadále zůstávají základním modelem zemědělství i ve všech členských státech. Liší se od sebe velikostí, aktivitami, konkurenceschopností nebo dostupností zdrojů, takže mají i různé potřeby. Je proto nezbytné, aby jim Společná zemědělská politika nabídla cílenou podporu, která bude jejich potřeby reflektovat. Řada delegací, včetně České republiky, také akcentovala dohodu z letošního června o směřování Společné zemědělské politiky.


7.9.2013

Ministr zemědělství Miroslav Toman na dožínkách Ústeckého kraje ocenil práci zemědělců

Tisková zpráva – Výsledky práce zemědělců Ústeckého kraje dnes v Peruci ocenil ministr zemědělství Miroslav Toman. Na slavnostních krajských dožínkách, které tradičně ukončují sezonu, ministr poděkoval zemědělcům za jejich každodenní úsilí, za mnoho hodin těžké a poctivé práce a za to, jakým způsobem se o svá hospodářství a pole starají.


6.9.2013

Ministr Toman v Žatci: Chci získat více peněz pro pěstitele chmele

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes na Dočesné v Žatci řekl, že bude usilovat o navýšení podpor pro pěstitele chmele. Jeho hlavním cílem je, aby přestalo ubývat ploch českých chmelnic. Ministr se v Žatci zúčastnil už 56. ročníku slavností piva a chmele.


5.9.2013

Výstava soutěžních prací školáků a studentů v Národním zemědělském muzeu je prodloužena

Tisková zpráva – Výstava nejlepších prací dětí, které se zúčastnily soutěže každoročně vyhlašované Ministerstvem zemědělství u příležitosti Světového dne vody, je prodloužena do 15. září. Návštěvníci Národního zemědělského muzea v Praze si ji tak budou moci prohlédnout při Pražské muzejní noci, která se koná 14. září. Vstup do muzea bude od soboty 19 hodin do neděle jedné hodiny po půlnoci zdarma.


4.9.2013

Vláda projednala Zprávu o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2012

Tisková zpráva – Stav hospodaření s vodou, ochranu povrchových i podzemních vod a ochranu před povodněmi popisuje tzv. Modrá zpráva za rok 2012, kterou dnes projednala vláda. Materiál, který předložilo Ministerstvo zemědělství společně s Ministerstvem životního prostředí, se věnuje i všem činnostem zahrnovaným do vodního hospodářství v působnosti obou resortů.


3.9.2013

Září – Měsíc biopotravin přinese spotřebitelům užitečné informace

Tisková zpráva – Zvýšit důvěru spotřebitelů v kvalitu biopotravin a jejich povědomí o přínosu ekologického zemědělství a biopotravin na životní prostředí a lidské zdraví je cílem letošního Měsíce biopotravin a ekologického zemědělství. Jeho devátý ročník, který v září vyhlásilo Ministerstvo zemědělství, má motto „Ručíme za bio“.


31.8.2013

Premiér Jiří Rusnok a ministr zemědělství Miroslav Toman se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Každoročně se v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích konají Národní dožínky, které jsou oslavou práce zemědělců a poděkováním za úrodu. Spolu se zemědělci se tohoto slavnostního dne zúčastnili také předseda české vlády Jiří Rusnok a ministr zemědělství Miroslav Toman.

zobrazit po