přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.9.2013

Ministerstvo zemědělství a Komora veterinárních lékařů: Dosavadní označování země původu je třeba zpřísnit

Tisková zpráva – Hlavním tématem setkání ministra zemědělství Miroslava Tomana s prezidentem Komory veterinárních lékařů (KVL) Janem Bernardym bylo řešení dopadů mediální kampaně vůči dozorovým orgánům a prováděným kontrolám. Prezident Bernardy potvrdil, že nebylo v zájmu KVL ani jeho vlastním, jakkoliv znedůvěryhodnit či znevážit dozorovou práci Státní veterinární správy.


25.9.2013

Království Saúdské Arábie chce v České republice investovat do zemědělství a potravinářství

Tisková zpráva – Představitelé Království Saúdské Arábie mají zájem o rozšíření spolupráce s českými zemědělskými a potravinářskými podniky. Chtějí také posílit výměnu zkušeností v oblasti veterinárního lékařství a zdraví zvířat. Uvedl to dnes v Praze při jednání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem jeho saúdskoarabský kolega Fahad bin Abdulrahman bin Sulaiman Balghunaim.


25.9.2013

Iniciativa ministra Tomana o značení země původu a konkrétního výrobce u potravin má podporu jeho polského kolegy

Tisková zpráva – Rozvíjející se příhraniční spolupráce mezi českými a polskými dozorovými orgány v oblasti kvality a bezpečnosti potravin, podpora vzájemných investic a společný zájem prosadit v Evropské komisi plnou identifikaci země původu a konkrétního výrobce u potravin, což dlouhodobě prosazuje ministr Toman, byly tématy jednání českého ministra zemědělství a jeho polského kolegy Stanisława Kalemby. Ti v Poznani navštívili zemědělský a potravinářský veletrh Polagra.


24.9.2013

Ministři zemědělství EU jednali o budoucí podobě Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Ministři zemědělství EU tři měsíce po dosažení politické dohody mezi institucemi, včera opětovně diskutovali o reformě Společné zemědělské politiky (SZP). Na programu setkání v Bruselu byla rovněž otázka afrického moru prasat, transparentnost obchodního řídicího a expertního systému, aktuální stav v otázkách mezinárodního zemědělského obchodu či sdělení Evropské komise na téma podpora lesů a lesnictví – nový přístup pro novou strategii EU v oblasti lesů.


23.9.2013

Oranžovou stuhu ČR roku 2013 získala obec Prlov ze Zlínského kraje

Tisková zpráva – Starosta obce Prlov ze Zlínska Ladislav Gargulák dnes v Senátu Parlamentu ČR převzal ocenění Oranžová stuha roku 2013. Na druhém místě skončily středočeské Kněžice a třetí obec Bernartice z Jihočeského kraje. Výsledky ocenění Oranžová stuha 2013 byly vyhlášeny v rámci soutěže Vesnice roku.


20.9.2013

Ministerstvo zemědělství popírá tvrzení prezidenta Komory veterinárních lékařů, že kontrola masa v českých obchodech není dostatečná

Tisková zpráva – Tvrzení prezidenta Komory veterinárních lékařů Jana Bernardyho, že obchodní řetězce prodávají dovezené maso, které neprošlo českou veterinární kontrolou, se nezakládá na pravdě. Inspektoři Státní veterinární správy kontrolují v obchodní síti maso z českých i ze zahraničních chovů.


20.9.2013

Ministerstvo zemědělství získalo pro zemědělce 850 milionů korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství poskytne zemědělcům podporu 850 milionů korun z prostředků, které se resortu podařilo ušetřit. S přesunem financí tento týden souhlasila vláda. Z celé částky bude 80 milionů korun využito pro financování národní doplňkové platby TOP-UP, na posílení rozpočtu národních dotací do zemědělství půjde 570 milionů korun a k zajištění dotací pro programy Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) bylo vyčleněno 200 milionů korun.


19.9.2013

Ministr zemědělství jmenoval svým prvním náměstkem Stanislava Kozáka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes jmenoval do funkce 1. náměstka Stanislava Kozáka (63). Ten dosud na Ministerstvu zemědělství působil jako náměstek ministra pro úsek zemědělských komodit, výzkumu a poradenství. Funkce se ujímá dnešním dnem.


17.9.2013

Farmářské slavnosti letos navštívilo téměř 20 tisíc lidí

Tisková zpráva – Téměř 20 tisíc lidí přišlo letos na cyklus šesti Farmářských slavnosti, které připravilo Ministerstvo zemědělství společně s Asociací soukromého zemědělství. Poslední slavnosti se konaly minulou sobotu v Libereckém kraji. Návštěvníci ekologické farmy Lyerových ve Všeni u Turnova si prošli farmářskou stezku, luštili hlavolamy, zapojili se do tvůrčích dílen, poslechli si koncert skupiny Rangers, připravili zdravou svačinu nebo vyráběli podzimní dekorace.


16.9.2013

Ministerstvo zemědělství se účastní veletrhu World Food Moskva

Tisková zpráva – Společnou expozici Ministerstva zemědělství a šesti českých potravinářských firem mohou od dnešního dne navštívit lidé na World Food Moskva, nejvýznamnějším mezinárodním potravinářském veletrhu v Rusku. Koná se každoročně od roku 1992 a MZe se jí účastní podruhé. Potrvá do 19. září.

zobrazit po