přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
13.9.2012

Ministerstvo zemědělství má plán na efektivní využití biomasy do roku 2020

Tisková zpráva – Vláda schválila Akční plán pro biomasu v ČR na období 2012 – 2020. Jeho cílem je především vymezit opatření a principy, která povedou k účelnému využití energetického potenciálu biomasy a pomohou tak naplnit závazky ČR pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů do roku 2020. Podíl energie na hrubé domácí spotřebě by měl v roce 2020 dosáhnout 13,5 % a podíl obnovitelné energie v dopravě 10 %.


13.9.2012

Kvůli jedovatému metylalkoholu provedla inspekce 2614 kontrol. Všechny zanalyzované vzorky byly v pořádku.

Tisková zpráva – Státní zemědělská a potravinářská inspekce intenzivně prověřuje alkohol prodávaný zejména v menších prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny. Inspektoři zatím provedli 2614 kontrol a odebrali 169 vzorků. Z nich dosud prošlo analýzou 89 a všechny vyhověly limitům na obsah metylalkoholu.


12.9.2012

V terénu kontrolují lihoviny všichni inspektoři SZPI. Zanalyzované vzorky jsou zatím vyhovující

Tisková zpráva – Kvůli mimořádné situaci a smrtelným otravám metylalkoholem vyslala Státní zemědělská a potravinářská inspekce na kontroly všechny své inspektory. Členem krizového štábu vlády, který se situací zabývá, je i náměstek ministra zemědělství Jiří Mach. Po jednání vlády byl s okamžitou platností zakázán stánkový prodej lihovin s více než 30 % alkoholu.


10.9.2012

Regionálním potravinám přijdou na chuť i televizní diváci

Tisková zpráva – Diváci dnes na televizních obrazovkách poprvé uvidí 24dílný seriál propagující lokální potraviny a jejich výrobce. V následujících dvou letech seriál provede diváky všemi regiony, ve kterých probíhá soutěž Regionální potravina. V minutové reportáži představí kromě přírodních krás krajů také tajemství kvality místních potravin a způsob jejich výroby. Seriálem, který připravilo Ministerstvo zemědělství na podporu programu Regionální potravina, bude provázet herec Otakar Brousek ml.


4.9.2012

Ministr Petr Bendl na konferenci AQUA 2012: Kapři mají téměř kvalitu biopotravin

Tisková zpráva – Evropská akvakulturní společnost (EAS) a Světová akvakulturní společnost (WAS) s Fakultou rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (FROV JČU) pořádají pod záštitou ministra zemědělství mezinárodní konferenci AQUA 2012: „Global Aquaculture – Securing Our Future“.


3.9.2012

Letošní ročník Měsíce biopotravin vyzývá „Držte se biokvality“

Tisková zpráva – Září je Měsícem biopotravin, jeho cílem je propagovat nejen biopotraviny a ekologické zemědělství, ale také akce, které pro své návštěvníky připravili farmáři, obchody s biopotravinami i neziskové organizace. Držte se biokvality je mottem letošního ročníku.


2.9.2012

Na hradě Hukvaldy obdržely ocenění Regionální potravina Moravskoslezského kraje nejkvalitnější výrobky regionu

Tisková zpráva – (Opava, 2. září 2012) V rámci gastronomického festivalu Jak šmakuje Moravskoslezsko udělil v neděli 2. září náměstek ministra zemědělství Aleš Kendík a náměstek hejtmana Miroslav Novák certifikáty sedmi vítězným potravinám. Soutěž Regionální potravina, kterou pořádá Ministerstvo zemědělství, oceňuje již třetím rokem ty nejkvalitnější výrobky ve 13 regionech České republiky.


1.9.2012

Nejlepší Regionální potraviny Jihomoravského kraje byly oceněny na brněnských dožínkách

Tisková zpráva – (Brno, 1. září 2012) Spotřebitelé z Jihomoravského kraje najdou na pultech obchodů osm výrobků nově označených značkou Regionální potravina Jihomoravského kraje. Významné ocenění obdrželi regionální výrobci při sobotních Jihomoravských dožínkách z rukou vrchního ředitele Sekce potravinářských výrob Ministerstva zemědělství – Úřadu pro potraviny Pavla Bohatce a hejtmana Michala Haška.


30.8.2012

Ministr Petr Bendl v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes zahájil 39. ročník mezinárodní výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích. Při té příležitosti ocenil mladé vědecké pracovníky za mimořádné výsledky výzkumu a experimentálního vývoje. Propůjčil také zástupcům výrobců potravin certifikáty národní značky KLASA.


29.8.2012

Vláda projednala bilanci vodního hospodářství v roce 2011

Tisková zpráva – Souhrnné údaje o systému vodního hospodářství a péči o kvalitu vod v předcházejícím roce a bilanci údajů o prostředcích vynaložených na činnosti s tím spojené přináší Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2011. Dokument, pro který se vžil název Modrá zpráva, každoročně zpracovává Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí. Dnes ho ministr zemědělství Petr Bendl předložil k projednání vládě.

zobrazit po