přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
16.1.2012

Tři zásilky vajec z Polska neodpovídaly veterinárním předpisům. Inspektoři zakázali jejich prodej na českém trhu

Tisková zpráva – Další případ zachycení vajec z neobohacených klecí řeší Krajská veterinární správa ve Středočeském kraji. Při kontrolách odhalili inspektoři tři zásilky od dvou polských chovatelů, kteří chovají nosnice jak v obohacených klecích, tak v klecích neobohacených, což nevyhovuje požadavkům směrnice EU.


13.1.2012

Čeští kontroloři odhalili další nelegální zásilku vajec ze zahraničí

Tisková zpráva – Více než 200 tisíc vajec z Maďarska se nesmí dostat do českých obchodů. Nařídili to inspektoři české Státní veterinární správy. Maďarskou společnost, která vejce dodala Velkopavlovickým drůbežářským závodům a. s., totiž Evropská komise nezařadila na seznam drůbežářů disponujících tzv. obohacenými klecemi. Už včera kontroloři odhalili zásilku vajec nejasného původu v Olomouci a nařídili její vrácení výrobci do Polska.


13.1.2012

Rychlá reakce českých kontrolorů. Dvě stě tisíc vajec z Polska se vrací k výrobci

Tisková zpráva – Kontroloři Státní veterinární správy zajistili v olomouckém Kauflandu zásilku polských vajec nejasného původu. Jejich výrobce totiž používá tzv. obohacené, ale i neobohacené klece, které jsou od začátku roku v Evropské unii zakázané. Inspektoři nařídili vejce vrátit do Polska. Ministr zemědělství Petr Bendl vydal už koncem loňského roku českým kontrolním orgánům pokyn, aby se vejce z neobohacených klecí na náš trh nedostala.


4.1.2012

Vláda schválila novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání

Tisková zpráva – Upřesnění požadavků na kvalifikaci osob, které usmrcují zvířata, nebo pracují s pokusnými zvířaty, stejně jako upřesnění stávající právní úpravy zvláštního opatření, obsahuje novela zákona na ochranu zvířat proti týrání, kterou dnes schválila vláda. Dalšími změnami v zákoně jsou nové sankce propadnutí zvířete nebo zákaz chovu. Pokud je to nezbytné pro ochranu zvířat a věc nesnese odkladu, umožňuje novelizace zákona o Policii ČR vstup jejím členům do obydlí.


2.1.2012

Ministerstvo zemědělství podporuje novou učební pomůckou zájem žáků o zdravou výživu

Tisková zpráva – Především pedagogům a žákům druhého stupně základních škol je určen nový výukový program nazvaný Výživa ve výchově ke zdraví, na jehož vzniku se podílelo i Ministerstvo zemědělství. Uživatelé webové stránky www.viscojis.cz/teens, jejímž hlavním posláním je informační podpora tohoto programu, na ní mohou najít novou učební pomůcku – pracovní sešity k jednotlivým kapitolám projektu.

zobrazit po