přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
6.11.2012

Resort zemědělství ušetří v letech 2010 - 2016 skoro 16 miliard korun

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes představil podrobnosti transformace organizací podřízených Ministerstvu zemědělství. Díky ní bude resort i v dalších letech pokračovat ve snižování provozních a správních nákladů.


5.11.2012

Inspektoři SZPI provedli kvůli nebezpečnému metylalkoholu 30 516 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce vykonali do 4. listopadu 30 516 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


1.11.2012

Ministr Petr Bendl jmenoval nového ředitele kladrubského hřebčína

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl jmenoval novým ředitelem státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby (NHK) Jiřího Jehličku. Nový šéf hřebčína vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo sedm osob. Jehlička se své funkce ujme 15. listopadu.


31.10.2012

Změny na pozicích náměstků ministra zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes (s účinností od 1. 11. 2012) jmenoval do funkce 1. náměstka Viléma Žáka (47). Ten dosud na Ministerstvu zemědělství působil jako poradce ministra a zabýval se především problematikou transformace resortních institucí. V nové funkci bude zodpovědný za správní úsek ministerstva.


30.10.2012

Výzkum: Určujícím faktorem pro spotřebitele je chuť potravin

Tisková zpráva – Pro české zákazníky je určujícím faktorem při výběru potravin jejich chuť. Tento názor potvrdilo 92 % spotřebitelů, naopak 73 % dotázaných považuje za nejdůležitější faktor při výběru potravin cenu. Takové jsou výsledky průzkumu veřejného mínění o kvalitě potravin, který zadalo Ministerstvo zemědělství.


29.10.2012

Půjčky a prodej obilovin ze Správy státních hmotných rezerv pomohou zemědělcům zmírnit následky sucha

Tisková zpráva – Balíček opatření pomoci zemědělcům postiženým letos na jaře suchem zahrnuje mimo jiné i možnost půjček a prodej obilovin ze Správy státních hmotných rezerv (SSHR), který má pomoci podnikům se živočišnou výrobou překlenout výpadek krmných plodin z vlastní sklizně. Dalším opatřením je povolení výjimky z povinnosti zálohovat daň z příjmu.


25.10.2012

Ministr Petr Bendl jmenoval novou Radu Vinařského fondu ČR

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes jmenoval novou Radu Vinařského fondu České republiky. Učinil tak na návrh vinohradnických a vinařských sdružení, které k tomuto kroku vyzval letos v září. Rada, kterou tvoří celkem jedenáct členů, je jedním ze tří orgánů Vinařského fondu. Dalšími jsou ředitel Fondu a Dozorčí rada.


25.10.2012

Ministr Petr Bendl jednal s předsedou Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR Františkem Kučerou

Tisková zpráva – O současné situaci v lesním hospodářství jednal v Poslanecké sněmovně ministr zemědělství Petr Bendl a František Kučera, předseda Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL).


24.10.2012

Rada pro zemědělství a rybářství jednala o nastavení pravidel pro přímé platby zemědělcům po roce 2013 a o novém Evropském námořním a rybářském fondu

Tisková zpráva – Rada pro zemědělství a rybářství, která se od pondělí konala v Lucemburku, jednala především o reformě systému přímých plateb a o budoucí podobě rybářského fondu. Českou delegaci vedl náměstek ministra zemědělství Martin Hlaváček.


24.10.2012

Inspektoři SZPI udělali kvůli nebezpečnému metylalkoholu 28 457 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce udělali do 21. října 28 457 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.

zobrazit po