přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
12.9.2011

Titul Vesnice roku 2011 získala Komňa ze Zlínského kraje

Tisková zpráva – V rámci XIX. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem" v Luhačovicích byly 10. září 2011 slavnostně vyhlášeny výsledky letošního už 17. ročníku soutěže Vesnice roku 2011. Titul byl udělen obci Komňa ze Zlínského kraje. Na druhém místě se umístil Hlavenec ze středních Čech a třetí místo si odnesla obec Skalička z Olomouckého kraje.


8.9.2011

Posílený kontrolní systém Lesů ČR přináší výsledky, principy Dřevěné knihy se daří naplňovat

Tisková zpráva – Tendry na lesnické práce po roce 2012 pokračují podle plánu, termín pro podávání nabídek do druhého kola vyprší 5. října. Pod důslednou kontrolou všech těžebních a pěstebních činností jsou smluvní partneři, kteří zvítězili v tendrech na dodávku lesnických prací pro rok 2011. Kromě tradičních kontrol prováděných vlastními zaměstnanci Lesů ČR na všech organizačních úrovních využívá podnik i nové kontrolní prvky, které smluvním partnerům znemožňují jakoukoliv manipulaci s kvantitou i kvalitou vytěženého dřeva. Pro tendry na dodávku lesnických prací od roku 2012 chystají Lesy ČR ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR další opatření s cílem zvýšit kontrolu evidence těženého dříví a jeho následného pohybu.


8.9.2011

Příjem z příležitostné činnosti do třiceti tisíc ročně nebude nutné danit, prosadil ministr zemědělství

Tisková zpráva – Z dvaceti na třicet tisíc korun ročně se zvýší limit pro osvobození daně z příležitostné činnosti a zároveň i limit, od kterého je nutné podávat daňové přiznání pro tento typ příjmu. Ministr zemědělství Ivan Fuksa uplatnil důležitou připomínku k návrhu zákona o daních z příjmu. Jeho novela je součástí změn zákonů v souvislosti se zřízením jednoho inkasního místa. Novelu schválila vláda a odsouhlasila přitom i podnět Ministerstva zemědělství.


7.9.2011

Expozici Regionálních potravin na Zemi živitelce navštívilo více než 80 000 lidí

Tisková zpráva – Expozice projektu Regionální potravina byla jednou z hlavních událostí letošního 38. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka. Celkem 43 regionálních producentů ve třinácti stáncích jednotlivých krajů prezentovalo a prodávalo vítězné výrobky letošního i loňského ročníku této soutěže. Expozici navštívilo více než 80 000 lidí, včetně prezidenta Václava Klause, který společně s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou zahájil provoz nového multifunkčního pavilonu T1, ve kterém se expozice nacházela.


6.9.2011

Česká republika hostila „květinářskou olympiádu“

Tisková zpráva – Profesionální floristé z osmnácti zemí změřili síly a vyměnili si zkušenosti na Europa Cup 2011. Jde o nejprestižnější evropskou soutěž v oboru aranžování květin, která se koná jednou za čtyři roky. Tentokrát se soutěžilo od 31. srpna do 5. září v Havířově. 17. ročníku mistrovství Evropy profesionálů ve floristice udělil záštitu ministr zemědělství Ivan Fuksa.


2.9.2011

Ministr zemědělství Ivan Fuksa navštívil slavnosti chmele v Žatci

Tisková zpráva – Dočesná v Žatci, původně oslava dočesání posledních chmelových štoků, má už dlouholetou tradici. V průběhu let se stala místem setkání odborníků i laických ctitelů pěnivého moku a prostorem, kde můžou pivovary prezentovat své novinky. Do degustační soutěže letos pivovary přihlásily bezmála dvě stě vzorků. Dnešní 54. ročník Dočesné navštívil i ministr zemědělství Ivan Fuksa.


1.9.2011

MĚSÍC BIOPOTRAVIN prezentuje kvalitní potraviny

Tisková zpráva – Jaká jsou pravidla pro ekologické zemědělce a produkci biopotravin? Jak se rozvíjí ekologické hospodaření a nabídka jeho produktů? Co znamená motto letošního Měsíce biopotravin „Značíme kvalitu“ a co všechno letošní 7. ročník nabízí? Odpovědi přináší tradiční akce vyhlašovaná vždy v září Ministerstvem zemědělství.


27.8.2011

Premiér Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Na tradičních Národních dožínkách, které se konají v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích, oslavili předseda české vlády Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa spolu se zemědělci výsledky jejich práce.


25.8.2011

38. ročník výstavy Země živitelka otevřel své brány a nabídl přehlídku regionálních potravin v novém pavilonu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnili zahájení 38. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti předali certifikáty národní značky kvality KLASA a otevřeli nový multifunkční pavilon se samostatnou expozicí regionálních potravin.


24.8.2011

Ministři zemědělství rozšířené Visegrádské čtyřky řešili férovou konkurenci na jednotném trhu EU, problematiku obnovitelných zdrojů energie a Společnou zemědělskou politiku EU

Tisková zpráva – České Budějovice na okraj našeho největšího agrosalonu Země živitelka letos hostily ještě jednu prestižní zemědělskou akci: jednání ministrů zemědělství zemí Visegrádské čtyřky pod patronací českého předsednictví, rozšířené o zástupce Rumunska, Slovinska a Bulharska. Tématem jednání byla například otázka národních doplňkových plateb, využití biomasy pro energetické účely či společná zemědělská politika. Výsledkem jednání je deklarace, ve které zúčastněné země předkládají Evropské komisi společné stanovisko k zásadám rovného přístupu ke starším a novějším členským zemím a k férové konkurenci na jednotném trhu EU, respektive k tomu, jaké v těchto oblastech vidí nedostatky a rezervy. V deklaraci ministři požadují, aby EK ještě přehodnotila návrhy na omezení možnosti dorovnání přímých plateb v souvislosti s modulací plateb v roce 2012, která podle jejich názoru dále podvazuje konkurenceschopnost nových členských států.

zobrazit po