přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.9.2011

Evropští vědci na mezinárodní konferenci EURAGRI na Ministerstvu zemědělství řeší další směřování zemědělského výzkumu

Tisková zpráva – Ve dnech 26. a 27. září pořádá Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českou akademií zemědělských věd významnou mezinárodní 25. konferenci EURAGRI: Zemědělství – výzkum a inovace v měnícím se světě. Setkání se účastní například náměstek ministra zemědělství Juraj Chmiel, zástupce Agrární komory Zdeněk Pastorek a zástupci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Konferenci předsedá člen prezidia ČAZV Jan Nedělník.


21.9.2011

Národní doplňkové platby nesmí být v rozporu se zásadou spravedlivých podmínek pro evropské zemědělce

Tisková zpráva – Rozdělování potravin nejchudším lidem v Evropské unii, energetické využívání biomasy zemědělského původu jako důležitý prvek Společné zemědělské politiky, otázka nového nařízení o trhu s ovocem a zeleninou a společné prohlášení o budoucnosti doplňkových vnitrostátních přímých plateb. O těchto tématech včera jednala Rada pro zemědělství a rybářství v Bruselu.


19.9.2011

Chov ryb by měl být zdrojem zdravých a kvalitních potravin pro obyvatele EU

Tisková zpráva – Sdílet znalosti a řešit společné problémy chovu kapra v Evropské unii bylo cílem mezinárodní konference Kapr 2011, která se konala v polovině září v polském Kazimierzi Dolnem. Jednání pod čestným patronátem polského ministra zemědělství a rozvoje venkova Marka Sawického se zúčastnilo přes 200 odborníků z evropských zemí.


16.9.2011

Čeští vědci se významně zapojili do výzkumu pšenice

Tisková zpráva – Mezinárodní výzkumná iniciativa pro šlechtění pšenice (IRIWI – International Research Initiative for Wheat Improvement) se sešla 15. září 2011 v Paříži na schůzce Skupiny G20 sdružující nejvyspělejší ekonomiky světa. Scházejí se zde význační vědci, ředitelé výzkumných organizací, potravinoví experti i politici.


15.9.2011

Ministr zemědělství na Karlovarsku jednal o pozemkových úpravách i budoucnosti Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Prodej půdy a budoucnost Společné zemědělské politiky byly kromě jiného tématem jednání ministra zemědělství Ivana Fuksy s představiteli Agrární komory ČR, Asociace soukromých zemědělců a zástupci místních samospráv při návštěvě Karlovarského kraje. Ministr také navštívil soukromou farmu Kamenný dvůr v Kynšperku nad Ohří.


15.9.2011

Česká značka kvalitních potravin Klasa se poprvé představuje na velké zahraniční výstavě

Tisková zpráva – První velkou zahraniční prezentaci českých firem oceněných značkou Klasa připravilo Ministerstvo zemědělství spolu se Státním zemědělským intervenčním fondem v polské Poznani. Od 12. až 15. září 2011 se tam koná největší polský zemědělský a potravinářský veletrh POLAGRA-FOOD, který se zaměřuje na představení širokého sortimentu potravinářských výrobků, nápojů, vína a lihovin.


15.9.2011

Novým tiskovým mluvčím Ministerstva zemědělství se stal Radek Ležatka

Tisková zpráva – Od 15. září začne funkci tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství zastávat ředitel Odboru komunikace Radek Ležatka ve spolupráci s nově pověřenou vedoucí tiskového oddělení Helenou Šindlerovou.


14.9.2011

Pozemkové úpravy pomáhají obcím i krajině

Tisková zpráva – Cílem odborné konference o pozemkových úpravách, která probíhá ve dnech 13. až 14. září 2011 v prostorách České zemědělské univerzity v Praze, je seznámit širokou veřejnost s vývojem i s aktuálními poznatky restitucí a pozemkových úprav. K závěru loňského roku bylo v rámci pozemkových úprav byla vybudována ekologická opatření na více než jedenácti stech hektarech, protierozní a protipovodňová opatření dohromady na další více než tisícovce hektarů, vzniklo přes 1700 kilometrů cest. Rozpočet na rok 2010 počítal s téměř dvěma miliardami korun, pro letošní rok se počítá se zhruba stejnou částkou.


14.9.2011

Ministři zemědělství ve Wroclavi jednali o propagaci kvalitních potravin a zemědělských produktů

Tisková zpráva – Ministři zemědělství Evropské unie se tento týden setkali na neformálním jednání v polské Wroclawi. Hlavním tématem rozhovorů byla propagace kvalitních potravin a zemědělských produktů. V EU funguje schéma zaměřené na propagaci potravin na unijním trhu i v zemích mimo Unii. Propagovány jsou přednostně jakostní potravinářské produkty, jejichž názvy jsou v EU chráněny pro jejich specifické vlastnosti nebo význačnou reputaci.


14.9.2011

Startuje nová soutěž Eko Bio Rodina

Tisková zpráva – Letos probíhá již 7. ročník informační akce pro spotřebitele „Září-Měsíc biopotravin“. Novinkou letošního roku je, že se kromě tradičních akcí uskuteční také tématická soutěž Eko Bio Rodina. Jak z názvu vyplývá, soutěž je určena rodinám, zejména s malými dětmi a podporuje kreativitu a společně strávený čas členů rodiny. Soutěž organizuje Vydavatelství Propolis, s.r.o.

zobrazit po