přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
10.11.2011

Ministr Petr Bendl opět spouští administraci žádostí na stavbu bioplynových stanic předložených ve 13. kole v rámci Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes oznámil své rozhodnutí opět spustit zastavenou administraci projektů předložených na podporu bioplynových stanic v rámci 13. kola příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Uvedl, že k tomuto kroku dospěl na základě podrobného přezkoumání okolností kolem provozování bioplynových stanic.


9.11.2011

Ministr Petr Bendl v Bruselu: Vyjednávání o lepších podmínkách pro naše zemědělce je jednou z mých priorit

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl se v Bruselu věnoval prioritním otázkám budoucnosti Společné zemědělské politiky Evropské unie. Zúčastnil se společného setkání zemědělského výboru Evropského parlamentu s ministry zemědělství členských zemí EU a členy Evropské komise, které se konalo 7. listopadu.


7.11.2011

Ministr Bendl: Odstraňme byrokracii, kterou od nás EU nevyžaduje

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl se v minulém týdnu sešel se členy Antibyrokratické komise (ABK).


2.11.2011

Návštěva Výboru pro zemědělství a rybářství Rady provincie Chungcheongnam-Do na Ministerstvu zemědělství ČR

Tisková zpráva – V návaznosti na podpis první Dohody nového typu o volném obchodu mezi EU a Jižní Koreou navštívila dne 27. října 2011 Ministerstvo zemědělství ČR delegace Výboru pro zemědělství a rybářství Rady provincie Chungcheongnam - Do (Agriculture and Fishery EconomyCommittee Chungcheongnam -Do Provincial Council). Dvanáctičlennou delegaci vedl předseda výboru Chul-min Kang.


2.11.2011

Kulatý stůl nad návrhy Společné zemědělské politiky EU 2014-2020 v Libereckém kraji

Tisková zpráva – Celostátní síť pro venkov Libereckého kraje dnes, 2. listopadu, pořádala kulatý stůl na téma „Budoucnost rozvoje venkova a zemědělství 2013-2020 - Liberecký kraj“. Účastníky kulatého stolu byli zástupci všech organizací a sdružení, kterých se budoucnost zemědělství a rozvoje venkova týká.


2.11.2011

Čeští zemědělci obdrží za rok 2011 v rámci jednotné platby na plochu přibližně 16, 5 miliardy korun

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl schválil sazby dotačních titulů pro rok 2011. V rámci jednotné platby na plochu zemědělské půdy (SAPS) dostanou čeští zemědělci 4 686,50 Kč/ha. V letošním roce bylo zaevidováno celkem 26 867 žadatelů.


2.11.2011

Novou ředitelkou odboru komunikace Ministerstva zemědělství se stala Kateřina Böhmová

Tisková zpráva – Od 1. listopadu nastoupila do funkce ředitelky odboru komunikace na Ministerstvu zemědělství Kateřina Böhmová.


26.10.2011

Světový den výživy si odborníci na Ministerstvu zemědělství připomněli seminářem o potravinách

Tisková zpráva – U příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná dne 16. října, se pod záštitou náměstka ministra pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU Juraje Chmiela, konal seminář k otázkám výživy v ČR i v rozvojovém světě. Odbor zahraničně obchodní spolupráce spolu s Výzkumným ústavem potravinářským Praha a Společností pro výživu navázali na každoroční tradici, jelikož pořádají tyto semináře už od roku 2004.


21.10.2011

Venkov získá 4,3 miliardy korun ve čtrnáctém kole žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství prosadilo při jednáních s Evropskou unií výhodnější podmínky pro získání dotace z Programu rozvoje venkova. Zájemci mohou od 25. října do 7. listopadu posílat Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF) žádosti o peníze na pozemkové úpravy, protipovodňová opatření, ochranu před erozí, investice do lesů, zakládání a rozvoj venkovských mikropodniků, rozvoj obcí a do dalších oblastí.


21.10.2011

Ministr Bendl: Reforma evropského zemědělství bude pro ČR úspěšná, když posílí české zemědělce

Tisková zpráva – Budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) byla stěžejním bodem čtvrtečního zasedání ministrů zemědělství členských zemí Evropské unie, které se koná ve dnech 20. a 21. října v Lucemburku. Ministři tak mohli poprvé reagovat na legislativní návrhy, které Evropská komise (EK) zveřejnila 12. října.

zobrazit po