přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
6.12.2011

Ministr Bendl ocenil další kvalitní potraviny certifikátem KLASA a setkal se s potravináři

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl ocenil další české potraviny certifikátem kvality KLASA. Značku ministr zemědělství uděluje již osmým rokem českým potravinám nadstandardní jakosti. Nově ji získalo celkem 38 výrobků od jedenácti výrobců. Ministr se dnes setkal se zástupci Potravinářské komory ČR.


30.11.2011

Ministr Bendl stojí v boji proti levným vejcím z dovozu na straně českých drůběžářů

Tisková zpráva – Ministr Petr Bendl si je dobře vědom možného ohrožení českých producentů vajec, na které ve svém včerejším prohlášení upozornil předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha. Tímto problémem se ministr začal zabývat už před několika týdny a podrobně ho popsal na tiskové konferenci 28. listopadu.


28.11.2011

Petr Bendl sníží provozní rozpočet na rok 2012 oproti roku 2010 o čtvrtinu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes v Praze na tiskové konferenci představil své priority. Za prvořadý úkol označil prosazení spravedlivých podmínek pro české zemědělce v rámci Evropské unie. Ministr se zaměří na posílení konkurenceschopnosti českého agrárního sektoru, ochranu půdy a vod, podporu domácích potravin, spolupráci s nevládními organizacemi a odstranění zbytečné byrokracie. Petr Bendl také zveřejnil rozpočet zemědělského rezortu na příští rok, který se nese ve znamení pokračujících úspor.


25.11.2011

Soutěž Eko Bio Rodina už zná vítěze

Tisková zpráva – Česká republika už zná svoji Eko Bio Rodinu. První cenu získal animovaný film Recyklace, který do soutěže přihlásila Eva McLeanová, animaci vytvořil její devítiletý syn Samuel. Druhé místo obsadila rodina Kneblova, která zdokumentovala svůj alternativní způsob života, třetí místo bylo uděleno za video Jogurtíci od Adély Tanzerové. Soutěž letos poprvé vyhlásilo Ministerstvo zemědělství v rámci 7. ročníku informační akce pro spotřebitele „Září – měsíc biopotravin“. Úkolem soutěžících rodin bylo tvůrčím způsobem vyjádřit vztah k ekologickému zemědělství, biopotravinám, nebo životnímu prostředí. Zároveň měli členové rodin ukázat, jak se jim daří tento vztah realizovat v praxi. Vítěze dnes vybrala porota z 25 zúčastněných rodin.


24.11.2011

Ministr zemědělství Petr Bendl předal studentům Střední odborné lesnické školy a Střednímu odbornému učilišti Písky nové počítače

Tisková zpráva – Výpočetní techniku, která přispěje k dalšímu zdokonalování počítačových schopností studentů Střední lesnické školy a Středního odborného učiliště Písky u Křivoklátu, dnes předal řediteli školy Vratislavu Dlohošovi ministr zemědělství Petr Bendl. Učinil tak při příležitosti 60. výročí založení, které v letošním roce škola oslavila.


24.11.2011

Ministr Petr Bendl schválil sazby pro národní doplňkové platby k přímým podporám (Top-Up) pro rok 2011

Tisková zpráva – Celkem půjde v roce 2011 do českého zemědělství prostřednictvím národních doplňkových plateb 1 284 306 921 korun. Ministr Petr Bendl dnes podepsal výši sazeb pro jednotlivé sektory.


22.11.2011

V Ostravě se představí oceněné regionální potraviny Moravskoslezského kraje

Tisková zpráva – Celkem osm zemědělských produktů uspělo v Moravskoslezském kraji ve druhém ročníku projektu Regionální potravina, který na podporu místních výrobců pořádá Ministerstvo zemědělství. Představení vítězných produktů, mezi nimi například Trefilovy masopustní klobásy nebo originálního medového vína Medovinka, se uskutečnilo na ostravském Gastro festivalu. Oceněným regionálním potravinám je věnována speciální expozice. Veřejnost bude mít také možnost vítězné produkty ochutnat nebo si je zakoupit.


21.11.2011

Národní doplňkové platby (Top-Up) budou vyplaceny

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl a ministr financí Miroslav Kalousek dosáhli v závěru minulého týdne dohody o zajištění a výplatě přibližně 1,3 mld. Kč tzv. národních doplňkových plateb (Top-Up). Končí tak nejistota, zda bude mít stát na výplatu dostatek finančních prostředků, která české zemědělce trápila prakticky během celého letošního roku.15.11.2011

Ministr zemědělství Bendl v Bruselu: Požadavek na povinné ozelenění by ubral českým zemědělcům 250 tisíc hektarů zemědělské půdy

Tisková zpráva – Otázka takzvaného ozelenění byla jedním z témat, o kterých včera v Bruselu diskutovala Rada ministrů zemědělství a rybářství Evropské unie. Kromě návrhu reformy Společné zemědělské politiky (SZP) na období po roce 2013 se ministři zemědělství členských zemí EU věnovali i dodržování směrnice o dobrých životních podmínkách nosnic v členských státech s ohledem na zákaz nezdokonalených klecových systémů od 1. ledna 2012.

zobrazit po