přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.9.2011

Evropští vědci na mezinárodní konferenci EURAGRI na Ministerstvu zemědělství řeší další směřování zemědělského výzkumu

Tisková zpráva – Ve dnech 26. a 27. září pořádá Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českou akademií zemědělských věd významnou mezinárodní 25. konferenci EURAGRI: Zemědělství – výzkum a inovace v měnícím se světě. Setkání se účastní například náměstek ministra zemědělství Juraj Chmiel, zástupce Agrární komory Zdeněk Pastorek a zástupci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Konferenci předsedá člen prezidia ČAZV Jan Nedělník.


21.9.2011

Národní doplňkové platby nesmí být v rozporu se zásadou spravedlivých podmínek pro evropské zemědělce

Tisková zpráva – Rozdělování potravin nejchudším lidem v Evropské unii, energetické využívání biomasy zemědělského původu jako důležitý prvek Společné zemědělské politiky, otázka nového nařízení o trhu s ovocem a zeleninou a společné prohlášení o budoucnosti doplňkových vnitrostátních přímých plateb. O těchto tématech včera jednala Rada pro zemědělství a rybářství v Bruselu.


19.9.2011

Chov ryb by měl být zdrojem zdravých a kvalitních potravin pro obyvatele EU

Tisková zpráva – Sdílet znalosti a řešit společné problémy chovu kapra v Evropské unii bylo cílem mezinárodní konference Kapr 2011, která se konala v polovině září v polském Kazimierzi Dolnem. Jednání pod čestným patronátem polského ministra zemědělství a rozvoje venkova Marka Sawického se zúčastnilo přes 200 odborníků z evropských zemí.


16.9.2011

Čeští vědci se významně zapojili do výzkumu pšenice

Tisková zpráva – Mezinárodní výzkumná iniciativa pro šlechtění pšenice (IRIWI – International Research Initiative for Wheat Improvement) se sešla 15. září 2011 v Paříži na schůzce Skupiny G20 sdružující nejvyspělejší ekonomiky světa. Scházejí se zde význační vědci, ředitelé výzkumných organizací, potravinoví experti i politici.


15.9.2011

Ministr zemědělství na Karlovarsku jednal o pozemkových úpravách i budoucnosti Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Prodej půdy a budoucnost Společné zemědělské politiky byly kromě jiného tématem jednání ministra zemědělství Ivana Fuksy s představiteli Agrární komory ČR, Asociace soukromých zemědělců a zástupci místních samospráv při návštěvě Karlovarského kraje. Ministr také navštívil soukromou farmu Kamenný dvůr v Kynšperku nad Ohří.


15.9.2011

Česká značka kvalitních potravin Klasa se poprvé představuje na velké zahraniční výstavě

Tisková zpráva – První velkou zahraniční prezentaci českých firem oceněných značkou Klasa připravilo Ministerstvo zemědělství spolu se Státním zemědělským intervenčním fondem v polské Poznani. Od 12. až 15. září 2011 se tam koná největší polský zemědělský a potravinářský veletrh POLAGRA-FOOD, který se zaměřuje na představení širokého sortimentu potravinářských výrobků, nápojů, vína a lihovin.


15.9.2011

Novým tiskovým mluvčím Ministerstva zemědělství se stal Radek Ležatka

Tisková zpráva – Od 15. září začne funkci tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství zastávat ředitel Odboru komunikace Radek Ležatka ve spolupráci s nově pověřenou vedoucí tiskového oddělení Helenou Šindlerovou.


14.9.2011

Pozemkové úpravy pomáhají obcím i krajině

Tisková zpráva – Cílem odborné konference o pozemkových úpravách, která probíhá ve dnech 13. až 14. září 2011 v prostorách České zemědělské univerzity v Praze, je seznámit širokou veřejnost s vývojem i s aktuálními poznatky restitucí a pozemkových úprav. K závěru loňského roku bylo v rámci pozemkových úprav byla vybudována ekologická opatření na více než jedenácti stech hektarech, protierozní a protipovodňová opatření dohromady na další více než tisícovce hektarů, vzniklo přes 1700 kilometrů cest. Rozpočet na rok 2010 počítal s téměř dvěma miliardami korun, pro letošní rok se počítá se zhruba stejnou částkou.


14.9.2011

Ministři zemědělství ve Wroclavi jednali o propagaci kvalitních potravin a zemědělských produktů

Tisková zpráva – Ministři zemědělství Evropské unie se tento týden setkali na neformálním jednání v polské Wroclawi. Hlavním tématem rozhovorů byla propagace kvalitních potravin a zemědělských produktů. V EU funguje schéma zaměřené na propagaci potravin na unijním trhu i v zemích mimo Unii. Propagovány jsou přednostně jakostní potravinářské produkty, jejichž názvy jsou v EU chráněny pro jejich specifické vlastnosti nebo význačnou reputaci.


14.9.2011

Startuje nová soutěž Eko Bio Rodina

Tisková zpráva – Letos probíhá již 7. ročník informační akce pro spotřebitele „Září-Měsíc biopotravin“. Novinkou letošního roku je, že se kromě tradičních akcí uskuteční také tématická soutěž Eko Bio Rodina. Jak z názvu vyplývá, soutěž je určena rodinám, zejména s malými dětmi a podporuje kreativitu a společně strávený čas členů rodiny. Soutěž organizuje Vydavatelství Propolis, s.r.o.


12.9.2011

Titul Vesnice roku 2011 získala Komňa ze Zlínského kraje

Tisková zpráva – V rámci XIX. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem" v Luhačovicích byly 10. září 2011 slavnostně vyhlášeny výsledky letošního už 17. ročníku soutěže Vesnice roku 2011. Titul byl udělen obci Komňa ze Zlínského kraje. Na druhém místě se umístil Hlavenec ze středních Čech a třetí místo si odnesla obec Skalička z Olomouckého kraje.


8.9.2011

Posílený kontrolní systém Lesů ČR přináší výsledky, principy Dřevěné knihy se daří naplňovat

Tisková zpráva – Tendry na lesnické práce po roce 2012 pokračují podle plánu, termín pro podávání nabídek do druhého kola vyprší 5. října. Pod důslednou kontrolou všech těžebních a pěstebních činností jsou smluvní partneři, kteří zvítězili v tendrech na dodávku lesnických prací pro rok 2011. Kromě tradičních kontrol prováděných vlastními zaměstnanci Lesů ČR na všech organizačních úrovních využívá podnik i nové kontrolní prvky, které smluvním partnerům znemožňují jakoukoliv manipulaci s kvantitou i kvalitou vytěženého dřeva. Pro tendry na dodávku lesnických prací od roku 2012 chystají Lesy ČR ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR další opatření s cílem zvýšit kontrolu evidence těženého dříví a jeho následného pohybu.


8.9.2011

Příjem z příležitostné činnosti do třiceti tisíc ročně nebude nutné danit, prosadil ministr zemědělství

Tisková zpráva – Z dvaceti na třicet tisíc korun ročně se zvýší limit pro osvobození daně z příležitostné činnosti a zároveň i limit, od kterého je nutné podávat daňové přiznání pro tento typ příjmu. Ministr zemědělství Ivan Fuksa uplatnil důležitou připomínku k návrhu zákona o daních z příjmu. Jeho novela je součástí změn zákonů v souvislosti se zřízením jednoho inkasního místa. Novelu schválila vláda a odsouhlasila přitom i podnět Ministerstva zemědělství.


7.9.2011

Expozici Regionálních potravin na Zemi živitelce navštívilo více než 80 000 lidí

Tisková zpráva – Expozice projektu Regionální potravina byla jednou z hlavních událostí letošního 38. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka. Celkem 43 regionálních producentů ve třinácti stáncích jednotlivých krajů prezentovalo a prodávalo vítězné výrobky letošního i loňského ročníku této soutěže. Expozici navštívilo více než 80 000 lidí, včetně prezidenta Václava Klause, který společně s ministrem zemědělství Ivanem Fuksou zahájil provoz nového multifunkčního pavilonu T1, ve kterém se expozice nacházela.


6.9.2011

Česká republika hostila „květinářskou olympiádu“

Tisková zpráva – Profesionální floristé z osmnácti zemí změřili síly a vyměnili si zkušenosti na Europa Cup 2011. Jde o nejprestižnější evropskou soutěž v oboru aranžování květin, která se koná jednou za čtyři roky. Tentokrát se soutěžilo od 31. srpna do 5. září v Havířově. 17. ročníku mistrovství Evropy profesionálů ve floristice udělil záštitu ministr zemědělství Ivan Fuksa.


2.9.2011

Ministr zemědělství Ivan Fuksa navštívil slavnosti chmele v Žatci

Tisková zpráva – Dočesná v Žatci, původně oslava dočesání posledních chmelových štoků, má už dlouholetou tradici. V průběhu let se stala místem setkání odborníků i laických ctitelů pěnivého moku a prostorem, kde můžou pivovary prezentovat své novinky. Do degustační soutěže letos pivovary přihlásily bezmála dvě stě vzorků. Dnešní 54. ročník Dočesné navštívil i ministr zemědělství Ivan Fuksa.


1.9.2011

MĚSÍC BIOPOTRAVIN prezentuje kvalitní potraviny

Tisková zpráva – Jaká jsou pravidla pro ekologické zemědělce a produkci biopotravin? Jak se rozvíjí ekologické hospodaření a nabídka jeho produktů? Co znamená motto letošního Měsíce biopotravin „Značíme kvalitu“ a co všechno letošní 7. ročník nabízí? Odpovědi přináší tradiční akce vyhlašovaná vždy v září Ministerstvem zemědělství.


27.8.2011

Premiér Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Na tradičních Národních dožínkách, které se konají v rámci výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích, oslavili předseda české vlády Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa spolu se zemědělci výsledky jejich práce.


25.8.2011

38. ročník výstavy Země živitelka otevřel své brány a nabídl přehlídku regionálních potravin v novém pavilonu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnili zahájení 38. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti předali certifikáty národní značky kvality KLASA a otevřeli nový multifunkční pavilon se samostatnou expozicí regionálních potravin.


24.8.2011

Ministři zemědělství rozšířené Visegrádské čtyřky řešili férovou konkurenci na jednotném trhu EU, problematiku obnovitelných zdrojů energie a Společnou zemědělskou politiku EU

Tisková zpráva – České Budějovice na okraj našeho největšího agrosalonu Země živitelka letos hostily ještě jednu prestižní zemědělskou akci: jednání ministrů zemědělství zemí Visegrádské čtyřky pod patronací českého předsednictví, rozšířené o zástupce Rumunska, Slovinska a Bulharska. Tématem jednání byla například otázka národních doplňkových plateb, využití biomasy pro energetické účely či společná zemědělská politika. Výsledkem jednání je deklarace, ve které zúčastněné země předkládají Evropské komisi společné stanovisko k zásadám rovného přístupu ke starším a novějším členským zemím a k férové konkurenci na jednotném trhu EU, respektive k tomu, jaké v těchto oblastech vidí nedostatky a rezervy. V deklaraci ministři požadují, aby EK ještě přehodnotila návrhy na omezení možnosti dorovnání přímých plateb v souvislosti s modulací plateb v roce 2012, která podle jejich názoru dále podvazuje konkurenceschopnost nových členských států.

zobrazit po