přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
10.11.2011

Ministr Petr Bendl opět spouští administraci žádostí na stavbu bioplynových stanic předložených ve 13. kole v rámci Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl dnes oznámil své rozhodnutí opět spustit zastavenou administraci projektů předložených na podporu bioplynových stanic v rámci 13. kola příjmu žádostí o podporu z Programu rozvoje venkova. Uvedl, že k tomuto kroku dospěl na základě podrobného přezkoumání okolností kolem provozování bioplynových stanic.


9.11.2011

Ministr Petr Bendl v Bruselu: Vyjednávání o lepších podmínkách pro naše zemědělce je jednou z mých priorit

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl se v Bruselu věnoval prioritním otázkám budoucnosti Společné zemědělské politiky Evropské unie. Zúčastnil se společného setkání zemědělského výboru Evropského parlamentu s ministry zemědělství členských zemí EU a členy Evropské komise, které se konalo 7. listopadu.


7.11.2011

Ministr Bendl: Odstraňme byrokracii, kterou od nás EU nevyžaduje

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl se v minulém týdnu sešel se členy Antibyrokratické komise (ABK).


2.11.2011

Návštěva Výboru pro zemědělství a rybářství Rady provincie Chungcheongnam-Do na Ministerstvu zemědělství ČR

Tisková zpráva – V návaznosti na podpis první Dohody nového typu o volném obchodu mezi EU a Jižní Koreou navštívila dne 27. října 2011 Ministerstvo zemědělství ČR delegace Výboru pro zemědělství a rybářství Rady provincie Chungcheongnam - Do (Agriculture and Fishery EconomyCommittee Chungcheongnam -Do Provincial Council). Dvanáctičlennou delegaci vedl předseda výboru Chul-min Kang.


2.11.2011

Kulatý stůl nad návrhy Společné zemědělské politiky EU 2014-2020 v Libereckém kraji

Tisková zpráva – Celostátní síť pro venkov Libereckého kraje dnes, 2. listopadu, pořádala kulatý stůl na téma „Budoucnost rozvoje venkova a zemědělství 2013-2020 - Liberecký kraj“. Účastníky kulatého stolu byli zástupci všech organizací a sdružení, kterých se budoucnost zemědělství a rozvoje venkova týká.


2.11.2011

Čeští zemědělci obdrží za rok 2011 v rámci jednotné platby na plochu přibližně 16, 5 miliardy korun

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Bendl schválil sazby dotačních titulů pro rok 2011. V rámci jednotné platby na plochu zemědělské půdy (SAPS) dostanou čeští zemědělci 4 686,50 Kč/ha. V letošním roce bylo zaevidováno celkem 26 867 žadatelů.


2.11.2011

Novou ředitelkou odboru komunikace Ministerstva zemědělství se stala Kateřina Böhmová

Tisková zpráva – Od 1. listopadu nastoupila do funkce ředitelky odboru komunikace na Ministerstvu zemědělství Kateřina Böhmová.


26.10.2011

Světový den výživy si odborníci na Ministerstvu zemědělství připomněli seminářem o potravinách

Tisková zpráva – U příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná dne 16. října, se pod záštitou náměstka ministra pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU Juraje Chmiela, konal seminář k otázkám výživy v ČR i v rozvojovém světě. Odbor zahraničně obchodní spolupráce spolu s Výzkumným ústavem potravinářským Praha a Společností pro výživu navázali na každoroční tradici, jelikož pořádají tyto semináře už od roku 2004.


21.10.2011

Venkov získá 4,3 miliardy korun ve čtrnáctém kole žádostí o dotace z Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství prosadilo při jednáních s Evropskou unií výhodnější podmínky pro získání dotace z Programu rozvoje venkova. Zájemci mohou od 25. října do 7. listopadu posílat Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF) žádosti o peníze na pozemkové úpravy, protipovodňová opatření, ochranu před erozí, investice do lesů, zakládání a rozvoj venkovských mikropodniků, rozvoj obcí a do dalších oblastí.


21.10.2011

Ministr Bendl: Reforma evropského zemědělství bude pro ČR úspěšná, když posílí české zemědělce

Tisková zpráva – Budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) byla stěžejním bodem čtvrtečního zasedání ministrů zemědělství členských zemí Evropské unie, které se koná ve dnech 20. a 21. října v Lucemburku. Ministři tak mohli poprvé reagovat na legislativní návrhy, které Evropská komise (EK) zveřejnila 12. října.


14.10.2011

Namibie má zájem o české know-how v oblasti zemědělských technologií pro produkci mléka a mléčných výrobků

Tisková zpráva – Návštěva mléčné farmy, závodu na zpracování mléka a inseminační stanice býků byla na programu dvoudenní návštěvy namibijské delegace vedené náměstkem ministra zemědělství, vodohospodářství a lesnictví Andrew Ndishishim v ČR. Dnes, na závěr návštěvy, po setkání s náměstkem ministra zemědělství Jurajem Chmielem podepsali Memorandum o porozumění.


13.10.2011

Návrhy Evropské komise na reformu Společné zemědělské politiky EU vzbudily smíšené reakce

Tisková zpráva – Evropská komise včera zveřejnila dlouho očekávané legislativní návrhy k reformě SZP po roce 2013. Navázala tak na konzultační proces a Sdělení k budoucnosti SZP z loňského listopadu. Z vyjádření komisaře EU pro zemědělství Daciana Ciolose je zřejmé, že návrhy reformy jsou většinou shodné s tím, co Komise v minulých měsících prezentovala jako své záměry a co už bylo předmětem diskusí s odbornou veřejností i v ČR. Texty podrobně zanalyzují odborníci Ministerstva zemědělství a bude k nim vypracováno oficiální stanovisko ČR. Je ale patrné, že se EK držela svého původního stanoviska z loňska a připomínky jednotlivých členských států zapracovala minimálně.


6.10.2011

Nový ministr zemědělství Petr Bendl dnes převzal řízení resortu

Tisková zpráva – Dnes odpoledne premiér Petr Nečas uvedl do funkce nového ministra zemědělství. Petr Bendl se poté osobně představil zaměstnancům úřadu ministerstva. Premiér Petr Nečas i nově jmenovaný ministr Petr Bendl poděkovali odstupujícímu ministrovi Ivanu Fuksovi.


6.10.2011

Francouzský ministr zemědělství dnes v Praze jednal s náměstkem ministra zemědělství ČR Jurajem Chmielem

Tisková zpráva – Dnes dopoledne Ministerstvo zemědělství ČR navštívil francouzský ministr zemědělství Bruno Le Maire, aby s náměstkem ministra zemědělství ČR Jurajem Chmielem projednal aktuální resortní otázky, zejména v Evropě intenzivně diskutovaný program potravinové pomoci pro nejchudší obyvatele EU a nadcházející reformy Společné zemědělské politiky.


6.10.2011

Oranžovou stuhu 2011 získala obec Řepeč z Jihočeského kraje

Tisková zpráva – Držitelem titulu Oranžová stuha ČR roku 2011 se stala obec Řepeč z Jihočeského kraje. Na druhém místě skončil Pěnčín z Olomouckého kraje, třetí je obec Šípy ze středních Čech. Vyhlášení celostátního kola Oranžové stuhy se konalo ve Zlínském kraji v obci Komňa, která je držitelem titulu Vesnice roku 2011.


5.10.2011

Praha hostila experty na Společnou zemědělskou politiku EU

Tisková zpráva – K neformálnímu setkání se včera v Praze sešli experti na Společnou zemědělskou politiku (SZP) Evropské unie (EU). Odborníci z devíti zemí jednali o budoucích reformách pro období po roce 2013. Evropská komise (EK) své návrhy představí příští týden, již nyní jsou však známé hlavní obrysy chystaných reforem. Ministerstvo zemědělství proto využilo příležitosti neformálně jednat se zástupci názorově blízkých zemí o společném prosazování zájmů v evropských institucích.


30.9.2011

Fuksa: V prevenci před erozí se více opřeme o výsledky výzkumu

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa ve spolupráci s Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy (VÚMOP) představil nástroje v boji proti půdní erozi. Eroze v České republice ohrožuje téměř 45 % celkové rozlohy orné půdy. Podle analýz může při nejhorším možném scénáři poničit až 21 milionů tun půdy za rok, což je možné finančně vyjádřit jako škodu za 4,3 miliardy korun. Mezi hlavní doporučení patří nepěstovat erozně nebezpečné plodiny v místech, kde eroze hrozí. Avšak v případě jejich pěstování je nutné užití protierozních opatření, jako je pěstování ochranných meziplodin či zpomalení odtoku vody. Veškerá doporučení jsou zpracována do takzvané protierozní kuchařky, která je k dispozici zemědělcům.


29.9.2011

Výzkum: Češi dávají přednost domácím potravinám

Tisková zpráva – Každý druhý obyvatel České republiky upřednostňuje potraviny domácího původu. Vyplývá to z výzkumu, který pro Ministerstvo zemědělství vypracovala agentura I.N.Global. Jeho výsledky ukazují, že se 67 % respondentů při nákupu zajímá o původ potravin více než dříve, přičemž větší zájem o lokální produkty mají spotřebitelé s vyšším vzděláním a senioři.


27.9.2011

Vyhlášení nominace na celostátního vítěze Oranžové stuhy ČR roku 2011

Tisková zpráva – V Senátu Parlamentu ČR v Praze dnes byly vyhlášeny nominace na celostátního vítěze ocenění Oranžová stuha České republiky 2011 v rámci soutěže Vesnice roku 2011 v Programu obnovy venkova. Nominaci na celostátního vítěze Oranžové stuhy roku 2011 získala obec Pěnčín z Olomouckého kraje, obec Šípy ze Středočeského kraje a obec Řepeč z Jihočeského kraje.


27.9.2011

Podzimní etapa kampaně Ryba domácí pozve na výlovy rybníků

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství zahájilo v září další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Ta se zaměří hlavně na propagaci výlovů rybníků, které jsou tradiční podzimní rybníkářskou činností. Pokračovat budou i ochutnávky, představování zajímavých receptů v pořadech o vaření a další popularizace předností rybího masa na podporu konzumace sladkovodních ryb.

zobrazit po