přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
12.8.2010

S čistírnami odpadních vod se podařilo pohnout, 73 aglomerací si je možné nově odškrtnout

Tisková zpráva – Aktuální stav plnění požadavků EU na čištění městských odpadních vod ve středu projednala vláda. Počet aglomerací, které je proti minulému šetření možné považovat za vyřešené, stoupl o 73, do konce roku jich zahájí práce dalších 146. Snížily se také odhadované celkové náklady na dotažení čistíren v aglomeracích s více než 2000 obyvateli, kterých se týká směrnice EU; těch je celkem 633. Dále bylo šetřením MZe zjištěno, že 11 nevyhovujících aglomerací nemá zajištěnu dostatečnou investorskou přípravu potřebných opatření.


11.8.2010

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se zúčastní ZEMĚ ŽIVITELKY 2010

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství představilo aktivity, kterými se chce prezentovat na již 37. ročníku mezinárodní výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích. Ministr Ivan Fuksa na odborných seminářích promluví o podpoře regionálních potravin i boji se zbytečnou byrokracií, zhodnotí letošní sklizeň a ochutná to nejlepší z Čech a Moravy.


11.8.2010

Vyjádření ministra Ivana Fuksy k porušení dopravních předpisů ze strany řidiče MZe

Tisková zpráva – Ministr Ivan Fuksa vyvodil okamžité důsledky z porušení dopravních předpisů, ke kterému došlo ze strany jednoho z ministerských řidičů, jak o tom informovala MF DNES. Příslušný řidič bude přeřazen na jiné místo a nebude nadále pro ministra jezdit, navíc chce ministr napříště věnovat větší pozornost dopravní situaci při svých cestách.


9.8.2010

Předběžný odhad škod na státním vodohospodářském majetku: 1,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Prvotní odhad škod, které napáchala povodeň 6. - 8. srpna na státním vodohospodářském majetku, hovoří o 1,5 mld. Kč. Zpřesněná čísla předloží ministerstvo zemědělství vládě do 15. září. Odstranění překážek a zvýšení průtočnosti koryt postižených vodních toků budou v první fázi hradit z vlastních zdrojů jejich správci. Odklízet začnou neprodleně po opadnutí velké vody.


5.8.2010

Ministr Fuksa chce urychlit protipovodňovou ochranu. Přednost dostanou připravení a odpovědní, říká

Tisková zpráva – Uspíšit protipovodňovou ochranu a zlepšit ochranu půdního fondu si předsevzal ministr Fuksa hned při svém nástupu na resort zemědělství. Proto jeho první kroky vedly na Hranicko, do oblastí, které byly vyplaveny nejen letos na jaře, ale opakovaně, a na obhlídku už vybudovaných protipovodňových opatření. Do budoucna podle ministra Fuksy dostanou při stavbě protipovodňové ochrany přednost ti, kteří prokážou připravenost, spoluodpovědnost a zdravý rozum. Dalším principem strategie ministra Fuksy je solidarita a určitá forma kompenzace obcím, na jejichž území je protipovodňová ochrana vybudovaná.


4.8.2010

Na zmírnění povodňových škod v resortu zemědělství přidala vláda 950 milionů korun

Tisková zpráva – Posílení rozpočtu ministerstva zemědělství o 950 milionů dnes schválila vláda. Peníze půjdou na odstraňování škod způsobených letošními povodněmi na zemědělském, lesním a státním vodohospodářském majetku, které se vyšplhaly na 1, 56 miliardy korun. Z vlastního rozpočtu ministerstvo zemědělství vyčlenilo 110 milionů.


26.7.2010

Čeští včelaři se mohou těšit na peníze z EU

Tisková zpráva – Česko má jako jedna z prvních zemí schválenou podporu včelařství, která umožní čerpat v letech 2011-2013 téměř čtyři miliony Eur. Největší zájem je o financování nákupu přístrojů a zařízení, o podporu začínajících včelařů a příspěvky na vzdělávání včelařů.


22.7.2010

Fuksa: v Lesích České republiky udělám pořádek a zamezím plýtvání

Tisková zpráva – Transparentní a efektivní fungování státního podniku Lesy České republiky a zejména čisté zadávání zakázek jsou jednou z hlavních priorit ministra zemědělství Ivana Fuksy. Proto do sídla státního podniku vedla i první inspekční cesta nového ministra.


21.7.2010

Ministr Fuksa rozpohyboval Antibyrokratickou komisi. A to je jen začátek, slibuje

Tisková zpráva – Práci Antibyrokratické komise ministerstva zemědělství, která v uplynulém více než roce nebyla právě v centru zájmu vedení resortu, dnes znovu oživil ministr Ivan Fuksa. Zúčastnil se zasedání komise, potvrdil jejím členům mandát a především dal dostatečné kompetence k účinné práci.


21.7.2010

Nové nastavení Společné zemědělské politiky má být férovější a zohledňovat lokální potřeby

Tisková zpráva – Jak udělat Společnou zemědělskou politiku po roce 2013 spravedlivější a schopnou plnit všechny společenské funkce? Na tohle téma se sešlo v internetové diskuzi přes pět tisíc příspěvků, dvoudenní konference v Bruselu je shrnula a dala všem zainteresovaným materiál k přemýšlení na prázdniny a Evropské komisi podklady ke sdělení, které má vydat na podzim. Ministr Fuksa chce bojovat za spravedlivé podmínky pro české zemědělce, ať už finanční nebo právně administrativní.

zobrazit po