přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
24.7.2009

Ministr Šebesta se na jižní Moravě seznámil s průběhem sklizně

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta navštívil v souvislosti s probíhající sklizní Vyškovsko, Znojemsko a Břeclavsko. Na základě prvních letošních odhadů se předpokládá sklizeň základních obilovin ve výši 6 621 tisíc tun a sklizeň řepky v objemu 997 tisíc tun. V porovnání s loňskou sklizní základních obilovin se předpokládá pokles produkce obilovin o dvanáct procent a produkce řepky se sníží o pět procent.


24.7.2009

Senát dal zelenou biopalivům

Tisková zpráva – Novela zákona o spotřební dani, kterou schválil Senát, umožní podporu kapalných biopaliv v dopravě ČR a produkci biopaliv II. generace vyráběných z nepotravinářských komodit.


23.7.2009

Senátoři posvětili start transformace Pozemkového fondu

Tisková zpráva – Senát na dnešním jednání podpořil vládní novelu zákona o Pozemkovém fondu České republiky, kterou připravilo ministerstvo zemědělství. Cílem novely jsou první kroky k transformaci Pozemkového fondu.


23.7.2009

Novelu zákona o zemědělství podpořil Senát

Tisková zpráva – Novela zákona o zemědělství, jejíž hlavním cílem je rozšíření a zlepšení poskytování dotací v návaznosti na evropské předpisy a zjednodušení evidence zemědělského podnikatele, dnes podpořili členové horní komory parlamentu. Novela tak míří k podpisu prezidenta.


23.7.2009

Senát podpořil novelu zákona o oběhu osiva a sadby

Tisková zpráva – Senát na svém dnešním jednání schválil novelu zákona o oběhu osiva a sadby. Cílem předkládaného návrhu je dosažení souladu s právními předpisy EU v oblasti uvádění do oběhu osiva a sadby, zejména při uvádění do oběhu osiva odrůd, které jsou významné z hlediska zachování genetických zdrojů rostlin.


20.7.2009

Vláda posvětila obnovu podpory školního mléka

Tisková zpráva – S novým školním rokem odstartuje po roční pauze státem podporovaný program „školní mléko“. Školáci tak budou mít opět možnost zakoupit mléčné výrobky za zvýhodněnou cenu přímo ve škole. Celková podpora ze státního rozpočtu a prostředků Evropské unie dosáhne 80 milionů korun.


20.7.2009

Vláda dnes přijala plán na inventarizaci lesů a zprávu o lesním hospodářství za rok 2008

Tisková zpráva – Inventarizace lesů byla poprvé provedena v letech 2001–2004. Pro potřeby lesního hospodářství je třeba získávat data o stavu lesů pravidelně, a proto dnes vláda vydala nařízení, kterým se vyhlašuje provedení nové inventarizace v letech 2011–2015 s náklady 199 milionů korun.


16.7.2009

Návrh nových standardů Dobrého zemědělského a environmentálního stavu zdůrazňuje ochranu půdy, vody a biodiverzity

Tisková zpráva – Návrh deseti nových standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu známých pod anglickou zkratkou GAEC, chrání půdu, vodu a biodiverzitu krajiny. V případě schválení bude plnění těchto standardů povinné pro všechny zemědělce čerpající dotace od 1. ledna 2010.


13.7.2009

Vláda projednala Výroční zprávu PGRLF

Tisková zpráva – V rámci své činnosti se Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) v roce 2008 soustředil na podpory směřující do zemědělského sektoru ve formě poskytování dotací části úroků z komerčních úvěrů. V roce 2008 bylo schváleno 2 187 žádostí s celkovou poskytnutou podporou ve výši 576,6 milionů Kč. Díky podpoře PGRLF tak bylo v roce 2008 do resortu zemědělství načerpáno 4,9 miliard Kč formou úvěrů na nákup zemědělské techniky a půdy.


10.7.2009

Ministr Šebesta jednal se zástupci řetězců

Tisková zpráva – Postavení českých výrobků na trhu s potravinami zejména v souvislosti s kritickou situací v sektoru mléka bylo hlavním tématem dnešního jednání ministra zemědělství Jakuba Šebesty se zástupci obchodních řetězců zastoupených Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR ČR).

zobrazit po