přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
20.11.2009

Národní konference Venkov 2009 ukázala další možnosti rozvoje venkova

Tisková zpráva – Zejména o budoucnosti rozvoje venkovských regionů, obcí a zemědělců po roce 2013 diskutovali účastníci dvoudenní národní konference Venkov 2009 v Holešově. Aktéři z vesnic sdružení v Celostátní síti pro venkov zhodnotili roční fungování sítě, současný stav naplňování politiky ministerstva zemědělství ve prospěch venkova, formulovali cíle organizací, které působí na venkově v nejbližším období, a zamýšleli se nad základními principy politiky pro venkov pro období 2013-2020.


20.11.2009

Rada schválila možnost mimořádných podpor pro sektor mléka

Tisková zpráva – Rada ministrů zemědělství na dnešním jednání v Bruselu schválila možnost zavedení mimořádných podpor pro sektor mléka. Ministr Jakub Šebesta podpořil také návrh Maďarska a Slovenska o nezavádění bezdůvodného označování mladých koz a ovcí, jednalo by se o zbytečnou zátěž pro chovatele.


18.11.2009

Antibyrokratická komise obnoví svoji činnost

Tisková zpráva – Novým šéfem obnovené Antibyrokratické komise MZe (ABK) byl ministrem zemědělství Jakubem Šebestou jmenován samostatně hospodařící zemědělský podnikatel a místopředseda Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů Lubomír Burkoň. První pracovní schůzka ABK pod jeho vedením proběhne 25. listopadu.


13.11.2009

Ministr Šebesta jednal s chilskou ministryní zemědělství

Tisková zpráva – V rámci pracovní cesty ministra zemědělství Jakuba Šebesty do Chilské republiky proběhla jednání na úrovni ministrů. Českého ministra Jakuba Šebestu přijala chilská ministryně zemědělství Marigen Hornkohl Venegas.


12.11.2009

Obnova chilského parku Torres del Paine probíhá výborně

Tisková zpráva – V rámci pracovní cesty ministra zemědělství České republiky Jakuba Šebesty v Chilské republice proběhla návštěva národního praku Torres del Paine, kde probíhá projekt obnovy lesů po požáru, který poškodil významnou část parku. Požár způsobil v roce 2005 nešťastnou náhodou český turista. Česká republika se rychle přihlásila s nabídkou pomoci k nápravě škod, způsobených českým občanem a odstartovala jednání o pomoci při obnově poškozeného území.


10.11.2009

Reakce MZe na zavádějící informace o zadávání veřejných a IT zakázek

Tisková zpráva – Na základě zavádějících informací týkajících se IT zakázek a režimu veřejných zakázek u pozemkových úprav, které se objevily v médiích (Aktuálně.cz), je MZe nuceno reagovat a stanovisko ministerstva blíže vysvětlit.


3.11.2009

Ministr Šebesta schválil sazby národních doplňkových plateb

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství na základě žádostí zemědělců stanovilo sazby národních doplňkových plateb Top-Up pro rok 2009. K zemědělcům tak na základě dokumentu, který včera podepsal ministr Jakub Šebesta, poputuje bezmála 6,3 miliard korun.


3.11.2009

Debata o vzniku Lesnického parku Křivoklátsko

Tisková zpráva – V Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů se v průběhu října uskutečnilo jednání, jehož tématem byla diskuse ohledně zřízení Lesnického parku Křivoklátsko. Jednání byli přítomni zástupci prakticky všech významných lesnických institucí působících v ČR a dále zástupci vlastníků lesů a podniků LČR, s.p. a VLS, s.p.


2.11.2009

Vláda odsouhlasila 900 milionů korun pro národní podpory na příští rok

Tisková zpráva – Vláda na dnešním zasedání schválila 900 milionů korun pro dotační programy zemědělství na rok 2010. Kvůli nutným škrtům ve státním rozpočtu došlo v národních podporách ke snížení celkové částky o 200 milionů korun. Kontinuita podpor ale zůstává zachována.


29.10.2009

Stanovisko ministerstva zemědělství k protestům formou vylévání mléka

Tisková zpráva – Stanovisko k problematické situaci v sektoru mléka.

zobrazit po