přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.12.2009

Významná investice v oblasti zemědělské vědy a výzkumu

Tisková zpráva – Ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství, v.v.i. v Brně byl dnes slavnostně zahájen projekt AdmireVet. Tento projekt je jedním z prvních, které byly v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace schváleny v prioritě regionálního rozvoje výzkumných center. Svým rozsahem patří mezi nejvýznamnější v oblasti resortního zemědělského výzkumu.


7.12.2009

Pozemkový fond dokončil kontrolu oceňování restitučních nároků

Tisková zpráva – Pozemkový fond provedl hloubkovou kontrolu oceňování restitučních nároků v působnosti svého pražského pracoviště. Z kontroly vyplynulo, že při oceňování nároků se nepostupovalo v souladu s interními předpisy, neboť část ocenění nebyla doložena příslušnými doklady. Z celkem 2 578 spisů bylo vyhodnoceno závažné pochybení u 129 případů.


4.12.2009

Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny navrhl navýšit národní podpory na rok 2010

Tisková zpráva – Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny při dnešním zasedání schválil navýšení pro dotační programy zemědělství o 200 milionů korun na rok 2010. Díky navýšení by se národní podpory dostaly na úroveň loňského roku. Navýšení bude schvalovat Poslanecká sněmovna v rámci schvalování státního rozpočtu.


3.12.2009

Ministerstvo zemědělství posílilo Nákazový fond o 30 milionů

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství posílilo Nákazový fond o 30 milionů, tyto finanční prostředky se dostanou k zemědělcům v průběhu prosince.


3.12.2009

Ministr Šebesta ustavil Skupinu pro strategické otázky v zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes ustavil Skupinu pro strategické otázky v zemědělství a jmenoval jejího předsedu.


1.12.2009

Ministr zemědělství jmenoval nové vedení kladrubského hřebčína

Tisková zpráva – Novým ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, s.p. se stal k 1.12. 2009 Ing. Jan Höck. Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes rovněž jmenoval ředitele státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kterým byl jmenován Ing. Antonín Němec.


30.11.2009

Možnost posunu splátek uleví zemědělcům

Tisková zpráva – Termín splatnosti návratných finančních výpomocí – půjček poskytovaných v letech 1991 - 1995 je možno trvale posunout z 31. 12. na 31. 3. Vládou dnes schválený pokyn ministra o posunutí termínu splatnosti má ulevit zemědělcům a umožnit jim lépe rozvrhnout finanční prostředky v rámci roku.


30.11.2009

Vláda schválila rozpočet SZIF na rok 2010

Tisková zpráva – Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) by měl příští rok hospodařit s částkou ve výši přesahující 33,5 miliard korun, většina peněz jde na zabezpečení Společné zemědělské politiky. Návrh rozpočtu dnes schválila vláda. Rozpočet nyní putuje do Poslanecké sněmovny, kde bude vláda o jeho schválení usilovat současně s návrhem státního rozpočtu ČR na rok 2010.


27.11.2009

Ministr Šebesta odvolal z funkce ředitele Národního hřebčína Kladruby n. L.

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes rozhodl o odvolání ředitele Národního hřebčína Kladruby n. L., s.p. a státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby n. L. Jaroslava Dražana.


23.11.2009

Vláda schválila program na podporu nákupu zemědělské půdy

Tisková zpráva – Kabinet na dnešním jednání podpořil návrh programu Podpora nákupu půdy, který umožní zemědělcům čerpat z prostředků Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) dotace na úrok z úvěru na nákup nestátní zemědělské půdy. Návrh vládě předložil ministr zemědělství Jakub Šebesta.

zobrazit po