přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Reakce na vyjádření Andreje Babiše v deníku Právo (13. 11. 2017) na církevní restituce

13.11.2017

Andrej Babiš v rozhovoru pro dnešní deník Právo uvedl, že podle jeho informací provázejí vydávání pozemků a vyplácení restitucí různé podivné okolnosti, a že je třeba prověřit, co se děje na Státním pozemkovém úřadě pod vedením KDU-ČSL.

Toto vyjádření mě velmi udivilo, protože právě Andrej Babiš (za Ministerstvo financí, ANO) byl od 24. 3. 2014, kdy byl zřízen Vládní výbor k dopadům zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi, jedním z jeho šesti členů. Dalšími členy byli Bohuslav Sobotka (premiér, ČSSD), Helena Válková (Ministerstvo spravedlnosti, ANO). Milan Chovanec (Ministerstvo vnitra, ČSSD), Daniel Herman (Ministerstvo kultury, KDU-ČSL) a Marian Jurečka (Ministerstvo zemědělství, KDU-ČSL). Za celou dobu existence Výboru Andrej Babiš, ani jeho zástupce, nevznesl žádné námitky ani nezpochybnil postup církevních restitucí. Právě proto mě překvapuje jeho současné vyjádření, které považuji za zcela účelové. Pokud má pan Babiš informace, že při církevních restitucích docházelo k porušování zákona, měl by podat trestní oznámení.

 

Marian Jurečka

ministr zemědělství

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem