přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Reakce na článek „Kterak ministr zemědělství v Hradci lovil kapry“, který vyšel 20. 12. 2011 v královéhradecké příloze MF DNES

20.12.2011

V souvislosti s článkem v regionální příloze Mladé fronty DNES o pracovní návštěvě ministra zemědělství Petra Bendla v Hradci Králové, považuje Ministerstvo zemědělství za nezbytné uvést informace na pravou míru.

Hned v úvodu článku jsou uvedeny dvě nepravdivé a přitom velmi lehce ověřitelné informace. Autorka píše, že ministr zemědělství Petr Bendl nechal do východních Čech přivézt pražské novináře za ministerské peníze. Pražští novináři, kteří byli na místě (my víme jen o zástupkyni týdeníku Zemědělec se sídlem v Praze), se do Hradce Králové dopravili sami. Další věta zní: „Ve chvíli, kdy se jeho kolegové z vlády radili o pohřbu zesnulého exprezidenta Havla, přijel ministr raději osobně zkontrolovat stánkaře prodávající kapry i zboží na vánočních trzích.“ Ministr Bendl se samozřejmě jednání kabinetu zúčastnil, jel na něj přímo z akce v Hradci Králové. Kdyby zasahovalo do dlouho plánované návštěvy východních Čech, ministr by zcela pochopitelně program přizpůsobil mimořádnému jednání vlády.

Zaráží nás, že prestižní deník, jakým je Mladá fronta DNES, uveřejňuje neověřené a lživé informace.

Kateřina Böhmová
ředitelka Odboru komunikace MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem