přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Reakce ministra Jurečky na informace uveřejněné v ČRo k hřebčinci Tlumačov – Odborníci ocenili majetek hřebčince na 100 milionů, Jurečka přikázal „prodat“ ho za korunu

7.6.2017

Český rozhlas uvedl nepravdivé informace o tom, že jsem přikázal „prodat“ za korunu majetek hřebčince Tlumačov, který byl oceněn na 100 milionů korun. Je potřeba uvést tyto informace na pravou míru, v žádném případě to nebyl prodej. Šlo pouze o převod majetku mezi dvěma státními organizacemi, který byl předem projednán s ministerstvem financí. Stát o nic nepřišel, stále je vlastníkem hřebčince, jehož hodnota zůstala stejná. Převedený majetek na své hodnotě převodem ani nezískal ani neztratil. Státní podnik se jen změnil na státní příspěvkovou organizaci, která pokračuje v činnosti státního podniku.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem