přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.4.2013

Vyjádření MZe k článku ČTK, že novela zákona prý může zvýšit údaje a omezit kontroly

Řada informací uvedených v článku ČTK je zavádějících, protože reaguje pouze na prvotní výstup komise pro hodnocení RIA (tj. dopadů regulace) a nikoli na přepracované a závěrečné stanovisko. Jde například o kontroly vícesložkových potravin, kdy je tato problematika jasně pokryta legislativně i argumentačně v příslušné části odůvodnění.


15.4.2013

Stanovisko Sdružení oboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) k novele zákona o vodovodech a kanalizacích

Sdružení SOVAK ČR i jednotlivé vodohospodářské společnosti podporují navrženou novelizaci zákona o vodovodech a kanalizacích. Současné ustanovení povinnosti opravy a údržby přípojek je přenesením povinností i nákladů spojených s vlastnictvím přípojky plošně do vodného nebo do stočného, tj. mezi ostatní odběratele, což je diskriminační a zároveň neefektivní, neboť odpovědnost za péči o majetek musí vždy nést vlastník.


27.3.2013

MZe: Výrobky českých zemědělců uznané jako biopotraviny jsou kvalitní

Tisková zpráva – V posledních dnech média zveřejnila několik článků o tom, že čeští zákazníci nevěří kvalitě biopotravin. Zatím ale nebyl zaznamenán případ, že by evropské nebo národní logo bylo použito neoprávněně, nebo že by záměrně bylo používané na konvenčních potravinách. Přitom vysokou kvalitu biopotravin, které jsou produkty ekologického zemědělství, potvrzuje celá řada kontrol. Ty jsou dané legislativou. Na její dodržování dohlíží Ministerstvo zemědělství.


4.3.2013

Reakce na článek Lidových novin „Nejdražší poradci? Platí si je ministr Chalupa“

Ministerstvo zemědělství upřesňuje informace v článku, který vyšel 4. 3. 2013 v Lidových novinách pod titulkem „Nejdražší poradci? Platí si je ministr Chalupa“.


18.2.2013

Reakce na článek na aktualne.cz „Přísně tajné: Poradci ministrů berou až stovky tisíc“

Ministerstvo zemědělství důrazně odmítá informace v článku na aktualne.cz s titulkem „Přísně tajné: Poradci ministrů berou až stovky tisíc“.


7.2.2013

Reakce na článek na aktualne.cz

Článek „Obavy tisíců podnikatelů. Bendl chce dražší kontroly,“ který byl 6. 2. 2013 uveřejněn na stránkách aktulne.cz, zavádějícím způsobem informuje o novele zákona o potravinách. Není pravda, že tato novela jde proti vládním plánům šetřit ve státní správě.


23.1.2013

Reakce na článek v Lidových novinách

Lidové noviny ve svém článku z 23. 1. 2013 Divný výběr šéfů státních firem uvádějí, že při získávání informací o výběrovém řízení na generálního ředitele Lesů ČR se jim nepodařilo sehnat na Ministerstvu zemědělství nikoho, kdo by odpověděl na dotazy jejich redaktora. Tato informace je zcela nepravdivá.


10.12.2012

Reakce na článek v týdeníku Euro

Minulý týden, 3. 12. 2012, vyšel v týdeníku Euro článek „Pomoc pro Babiše odložena. Zatím“. Ministerstvo zemědělství na tento článek reagovalo, protože v něm bylo opomenuto několik významných skutečností. Z vyjádření, které MZe zaslalo redakci týdeníku, však byla zveřejněna pouze nepatrná část, proto reakci MZe přinášíme v plném znění.


6.9.2012

Jsou biopotraviny kvalitnější než klasické potraviny?

V posledních dnech média zveřejnila několik článků a reportáží o studii Stanfordovy univerzity, jejíž vědci se zabývali biopotravinami a došli k výsledku, že nejsou zdravější než běžné potraviny.


3.8.2012

Reakce na článek V BIO potravinách je CHEMIE!

Reakce na článek, který vyšel 30. 7. 2012 v deníku Blesk

zobrazit po