přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
11.8.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na článek Blesku, týkající se chovu psů

Informace uvedené v dnešním vydání deníku Blesk v článku „Nic se neděje, psi trpí. Proč?“, považuje Ministerstvo zemědělství (MZe) za zavádějící. Je nutné, uvést informace na pravou míru.


19.7.2021

Reakce Ministerstva zemědělství na zprávu NKÚ k opatřením zlepšujícím kvalitu vody

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) zabývající se kvalitou vody a používáním pesticidů v českém zemědělství za naprosto zkreslené a neodpovídající reálné situaci. MZe zdůrazňuje, že kvalita pitné vody v České republice je na vysoké úrovni a pro zdraví lidí naprosto bezpečná. Pravdou není ani to, že zemědělci nejsou motivováni ke snižování spotřeby pesticidů, o čemž svědčí jasná statistická data.


19.5.2021

Lži a manipulace Hnutí Duha

Reakce na vystoupení ředitelky Hnutí Duha Anny Kárníkové v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu 18. května 2021.


14.5.2021

Odpověď MZe na otevřený dopis předsedy Spolku Živá voda Jiřího Malíka týkající se Národního plánu obnovy

Reakce na otevřený dopis Jiřího Malíka ze dne 10. 5. 2021, který byl směrován ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi.


13.5.2021

Reakce ministra zemědělství M. Tomana na komentář J. Malíka v Lidových novinách k Národnímu plánu obnovy

Reakce ministra zemědělství Miroslava Tomana na komentář Jiřího Malíka k Národnímu plánu obnovy, který vyšel 11. května 2021 v Lidových novinách.


26.4.2021

Reakce Ministerstva zemědělství k tiskové zprávě NKÚ, zabývající se provozem IT na Ministerstvu a Státním zemědělském intervenčním fondu

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje informace uvedené v tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) za zavádějící a neobjektivní. NKÚ kontroloval fungování informačních technologií na MZe a Státním zemědělském intervenčním fondu (SZIF) odděleně a následně zcela nepochopitelně srovnal údaje za provoz zcela neporovnatelných systémů. MZe, ani SZIF se navíc neměly možnost k výslednému porovnání jakkoliv vyjádřit.


29.1.2021

Reakce na tiskovou zprávu Hnutí Duha – „Masivní těžba českých lesů začala ovlivňovat klima. Způsobuje více emisí než auta”

Ministerstvo zemědělství (MZe) považuje za nezbytné vyjádřit se k tiskové zprávě Hnutí Duha s názvem „Masivní těžba českých lesů začala ovlivňovat klima. Způsobuje více emisí než auta“. Obsahuje řadu zavádějících informací.


13.1.2021

Kalamita se vzájemným osočováním vlastníků lesů nezastaví

Kůrovcová kalamita nezná hranice vlastnictví, na Vysočině mají ze všech krajů Lesy ČR nejmenší podíl lesů. Dopady kůrovcové kalamity jsou drastické pro všechny vlastníky, vzájemné obviňování ovšem nikomu nepomůže.


18.11.2020

Nebráníme se férové diskusi o dotacích s nevládními organizacemi, jsme však zásadně proti šíření dezinformací

Reakce na tiskovou zprávu Hnutí DUHA „Ministr zemědělství chce rozdat zemědělské dotace bez diskuse.“


5.11.2020

Reakce na článek portálu iDnes.cz s názvem „Česko odnese nová pravidla pro zemědělce nejhůř, kritizuje svaz“

Tisková zpráva – Informace uvedené v článku serveru iDnes.cz zkresleně popisují postup vyjednávání nové podoby Společné zemědělské politiky a role, kterou jednotlivé instituce v tomto procesu zaujímají. Ministerstvo zemědělství proto považuje za důležité uvést některé skutečnosti na pravou míru.

zobrazit po