přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

5. 1. 2009 - Informace o rozsahu nezbytné rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu

5.1.2009

Předkládací zpráva

Ministerstvo zemědělství

I.

 
Informace o rozsahu nezbytné rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu je předkládána na základě usnesení vlády České republiky ze dne 17. března 2008 č. 257, o Zásadách transformace Pozemkového fondu České republiky. Tímto usnesením vlády bylo mimo jiné uloženo členům vlády informovat ministra zemědělství do 31. října 2008 o požadavcích na rozsah nezbytné rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu. Ministrovi zemědělství bylo výše uvedeným usnesením vlády uloženo zpracovat a do 31. prosince 2008 vládě ČR předložit materiál k vymezení nezbytné rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu. 
 
Požadavky jednotlivých ministerstev byly zpracovány a materiál k vymezení nezbytné rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu je ministrem zemědělství předkládán vládě.
 
V předkládaném materiálu je uveden přehled výše požadované rezervy státní půdy a způsobu jejího využití podle jednotlivých resortů. Nezbytná výměra rezervy státní půdy pro realizaci rozvojových záměrů státu je požadována ve výměře 62 174,38 ha. Pozemkový fond České republiky měl ke dni 24. října 2008 ve správě státní půdu o výměře 326 488, 28 ha.
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem