přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zástupce DG AGRI Mihail Dumitru jednal na Ministerstvu zemědělství o podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020

6.6.2017

Zástupce generálního ředitele pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské komise Mihail Dumitru dnes zahájil oficiální část návštěvy České republiky. Dopoledne jednal s náměstky Ministerstva zemědělství Jiřím Šírem a Pavlem Sekáčem o podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020 a diskutoval rovněž se zaměstnanci Ministerstva.

Česká strana při jednání s Mihailem Dumitru znovu zopakovala požadavek na zachování rovného přístupu pro všechny zemědělce a potravináře napříč EU, kdy musí být podpora podnikům zajištěna bez ohledu na jejich velikost. V České republice totiž větší zemědělské subjekty značně přispívají k podpoře zaměstnanosti ve venkovských oblastech. MZe si však současně uvědomuje význam menších subjektů na venkově, a proto bude zvažovat zavedení platby na první hektary. Prosadit chce i výrazné zjednodušení celé SZP a snížení administrativní zátěže pro zemědělce i státní správu.

Mihail Dumitru bude dnes odpoledne na Ministerstvu zemědělství jednat i se zástupci nevládních organizací. Zítra navštíví zemědělské družstvo v Krásné Hoře nad Vltavou a Farmu Kunclův Mlýn.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem