přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výlovy rybníků: PŘEHLED po krajích

12.10.2016

Rybářské sítě plné ryb, vůně svařeného vína, ochutnávky jídel, levnější nákup než v běžném obchodě. To všechno patří k tradiční podzimní události, a to výlovům rybníků. Přinášíme přehled nejzajímavějších míst v České republice, kam se můžete vydat objevovat bohatství českých rybníků.

Mapa ryb


Hlavním centrem výlovů jsou jižní Čechy, zejména Třeboňsko. Není se čemu divit, vždyť je tam více než 500 rybníků. A to včetně největšího českého rybníka, kterým je Rožmberk. Pro zajímavost, v roce 2014 na jeho výlov přijelo 59 tisíc lidí.

Podívejte se, odkud si ve vašem kraji můžete odnést domů již vykuchanou rybu nebo živého kapra. Výlovy začínají časně zrána, zpravidla kolem sedmé hodiny. Než však pro kapra vyrazíte, telefonicky si vždy ověřte termíny. Ty se totiž mohou měnit podle počasí.

 

Seznam krajů není kompletní. Upozorňujeme zájemce, že existuje další řada výlovů, které nemusí být veřejnosti přístupné a třeba i spojené s ochutnávkami či prodejem ryb.

 

Středočeský kraj

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Karlovarský kraj

Liberecký kraj

Královéhradecký kraj

Pardubický kraj

Kraj Vysočina

Jihomoravský kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem