přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Veterinárních antimikrobik se v roce 2017 použilo o polovinu méně než před deseti lety

14.8.2019

Mezi roky 2006 – 2017 klesla spotřeba veterinárních antimikrobik v České republice o 55 %. Dokládá to zpráva o shrnutí a srovnání dlouhodobých trendů spotřeb veterinárních antimikrobik, kterou vydalo Ministerstvo zemědělství (https://bezpecnostpotravin.cz/spotreba-antimikrobik-ve-veterinarni-medicine-v-cr.aspx).

Chovatelé v ČR respektují zákaz používat antibiotické stimulátory růstu a produkce a také čím dál více omezují podávání antimikrobik preventivně. Používání léčiv v českých hospodářstvích dlouhodobě kontrolují dozorové orgány a snížení užívání je dokladem, že tuzemská produkce je kvalitní.

 

 

 

V grafu je vidět nejen podstatný pokles spotřeby veterinárních antibiotik v absolutních hodnotách (červená křivka), ale také po přepočtu hmotnostních objemů antibiotik na počty chovaných zvířat a biomasu porážených zvířat (modrá křivka).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem