přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

V Ústí nad Labem se koná cvičení „Voda 2017“, které má ověřit systém nouzového zásobování pitnou vodou

26.9.2017

Ministerstvo zemědělství, odbor bezpečnostní politiky a krizového řízení, ve spolupráci s Krajským úřadem Ústeckého kraje organizuje v těchto dnech cvičení „Voda 2017“. Podílejí se na něm zástupci ochraňovatele pohotovostních zásob Vodohospodářské inženýrské služby a.s. a společnosti AQUACON.

Cvičení v Ústí nad Labem ověřuje systém nouzového zásobování pitnou vodou při řešení krizových situací vyvolaných nedostatkem pitné vody pro obyvatelstvo způsobené kontaminací povrchových zdrojů pitné vody (např. po rozsáhlých povodních, suchu).

Cílem cvičení je prověřit součinnost orgánů krizového řízení při přijímání opatření, která souvisejí s nouzovým zásobováním vodou; prověření využitelnosti mobilních úpraven vody z pohotovostních zásob Správy státních hmotných rezerv; komplexní proškolení vybraných pracovníků organizací, kteří se budou podílet na zásobování pitnou vodou v krizových situacích v Ústeckém kraji jako odborná obsluha pro mobilní úpravny vody VIWA 5 HLS.

Dnes se v rámci cvičení školí vybraní pracovníci organizací pro odbornou obsluhu zmíněné mobilní úpravny vody (např. dobrovolní hasiči, zástupci společnosti Sč. vodovodů a kanalizací. Zítra jsou na programu odborné prezentace k systému nouzového zásobování pitnou vodou a praktická ukázka cvičení na břehu řeky Labe. Zdrojem k odběru surové vody bude Labe jako povrchový zdroj. K její úpravě budou použity dvě mobilní úpravny vody VIWA 5 HLS. Organizátoři představí i další techniku z pohotovostních zásob rezortu zemědělství k nouzovému zásobování pitnou vodou jako například nosič kontejnerů Avia, autocisternu na pitnou vodu Renault a elektrocentrálu (kontejnerová).

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem