přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Tento týden patří lesům, můžete je navštívit i s lesníkem

9.5.2017

Začal Týden lesů, letos s mottem: „Dřevo je cesta k rovnováze na Zemi“. Akce má upozornit na důležitost lesů i výrobků ze dřeva. Během Týdne lesů mají lidé šanci navštívit les spolu s lesníky a porozumět jejich práci a zákonitostem hospodaření v lesním ekosystému.

Na programu Týdne lesů spolupracuje Ministerstvo zemědělství, Lesy České republiky, s. p., Vojenské lesy a statky ČR, s. p., lesnické školy, vědecké a výzkumné instituce a Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, lesnické subjekty českých, moravských a slezských obcí a měst, soukromí vlastníci lesů či neziskové organizace. Nadace dřevo pro život vyhlásila navíc v rámci Týdne lesů soutěž pro děti na téma „Staň se lesníkem“.

V českých lesích každoročně přiroste významně více dřeva, než se z něj vytěží. Zásoby dříví se od roku 1930 více než zdvojnásobily, současně s tím se stabilně zvyšuje plocha lesů. Dřevo jako obnovitelná surovina chrání životní prostředí a přispívá k trvale udržitelnému způsobu života.

Více se o připravovaných akcích u příležitosti Týdne lesů, ale i další užitečné informací o lese a lesní pedagogice, dozvíte na webových stránkách www.lesnipedagogika.cz.

 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem