přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Prožijte noc s vědci v Národním zemědělském muzeu na Letné

5.10.2017

Na desítkách míst po celé republice, včetně Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze, se zítra koná Noc vědců. Pro návštěvníky NZM na Letné je od 18 hodin do půlnoci připraveno zahájení putovní výstavy „Beyond of Lab – Více než laboratoř“, molekulární kuchyně v novém Gastrostudiu a diskuse s hosty z oblasti vědy, umění a médií.

Mohou se také seznámit s činností výzkumných ústavů Ministerstva zemědělství. Budou se také promítat unikátní dokumentární filmy z archivu muzea, a to „Poslední vor“ o rekonstrukci tradiční voroplavby a „Český kombajn“ věnovaný cestě českých konstruktérů, která vedla až k sestrojení prototypu kombajnu.

U kulatých stolů budou s návštěvníky diskutovat mj. evoluční biolog Jaroslav Flegr, Jan Hovorka z projektu monitorujícího čistotu ovzduší, vědec a aktivista Petr Brož, Filip Španiel z Národního ústavu duševního zdraví, Markéta Zárybnická z České zemědělské univerzity. Z umlěců to bude například Kurt Gebauer, Federico Díaz a Krištof Kintera.

Podrobný program na https://www.nzm.cz/akce/noc-vedcu.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem