přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Pěstitelé letního ovoce už mohou žádat o kompenzace za jarní mrazy

28.11.2016

Od dnešního dne mohou ovocnáři, kterým úrodu poškodily jarní mrazy, podávat žádosti o kompenzaci za škody. Na peníze mají nárok pěstitelé, kteří kvůli mimořádně nepříznivému počasí ztratili více než 50 % svých obvyklých tržeb, jakých dosahovali v posledních třech letech. Celkem se mezi ně rozdělí 133 milionů korun.

Ovocnáři, kteří přišli letos na jaře kvůli mrazům o polovinu až tři čtvrtiny obvyklých tržeb, dostanou kompenzaci 15 % svých obvyklých nákladů. Pokud doloží, že měli ztráty ještě větší, vyplatí jim Ministerstvo zemědělství jako odškodné až čtvrtinu nákladů.

Pěstitelé letních druhů ovoce, tedy broskví, meruněk, třešní, višní, švestek, rybízu a jahod, mohou žádosti podávat od dnešního dne až do 9. prosince letošního roku. Pěstitelé jablek a hrušek budou mít termín od 3. do 13. dubna 2017.

Zásady pro poskytnutí kompenzací jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Žadatelé zde najdou také modelové příklady výpočtu dotace.

Zásady jsou zveřejněny na:

http://eagri.cz/public/web/mze/dotace/narodni-dotace/zasady-zemedelstvi-potravinarstvi/zasady-pro-rok-2016/zakladni-informace/zasady-kterymi-se-stanovuji-podminky-pro-2.html

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem