přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství se stalo zelenou firmou a pro služební pochůzky nakoupilo elektrokola

14.11.2017

Zelenou firmou se stalo Ministerstvo zemědělství díky důslednému sběru elektroodpadu nejenom v centrální pražské budově, ale i v dalších objektech.

„Chováme se ekologicky. Naši zaměstnanci třídí hlavně vysloužilé kancelářské elektrospotřebiče, jako jsou monitory, počítače nebo tiskárny. Za letošní rok jsme tak už nasbírali téměř 17 tun.  Staré zařízení pak putuje rovnou k recyklaci a dalšímu využití některých materiálů, například drahých kovů,“ uvedl ministr Jurečka.

Ministerstvo také nakoupilo dvě elektrokola, která budou využívat jeho zaměstnanci pro přepravu po hlavním městě. Hlavním cílem je ekologičtější a efektivnější doprava při služebních pochůzkách, protože elektrokolo spotřebuje méně energie než ostatní dopravní prostředky. Už od začátku letošního roku využívá Ministerstvo elektromobil a rovněž nově zařadila do autoparku čtyři automobily na zemní plyn

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem