přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun

10.6.2019

Ministerstvo zemědělství (MZe) podpoří Velkou pardubickou steeplechase 2019 částkou 5 milionů korun. Rozhodla o tom dnes vláda. Poskytnutá podpora přispěje k zajištění kvality programu a zachování jednoho z nejprestižnějších dostihů v Evropě, který je neodmyslitelně spjat s Českou republikou.

Závod se poprvé běžel v roce 1874, nekonal se jen za světových válek a v roce 1968 v důsledku srpnových událostí. Přes 50 let se tento legendární dostih jede bez přerušení. Pro české i zahraniční jezdce, jejich koně, trenéry i návštěvníky Velkou pardubickou steeplechase tradičně vrcholí sezona.

MZe dlouhodobě podporuje chov koní ve svých příspěvkových organizacích – v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem a hřebčincích v Tlumačově a Písku. Finančně například přispívá na vedení ústřední evidence koní, zavádění a vedení plemenných knih a kontrolu dědičnosti. Národní program genových rezerv považuje MZe za nezbytnou pojistku zdravého chovu zvířat.

Podpora Velké pardubické steeplechase, jejíž pořádání je velmi náročné na personální a hlavně finanční zdroje, se uskuteční prostřednictvím dotace poskytnuté městu Pardubice. Částka bude vyčleněna z rozpočtu MZe.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem