přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Jedinečný identifikátor tabákových výrobků bude vydávat Státní tiskárna cenin

17.10.2018

Od května 2019 budou tabákové výrobky označeny kódem, tzv. jedinečným identifikátorem, který umožní sledování a vyhledávání konkrétního výrobku při jeho obchodování v rámci Evropské unie. Označení umožní určit informace o datu výroby, výrobním stroji, o trase přepravy a další. Vláda dnes jmenovala vydavatelem jedinečného identifikátoru Státní tiskárnu cenin, s. p.

„Možnost sledovat a vyhledávat tabákové výrobky přispěje k lepší kontrole tohoto zboží, a současně tento systém jednoznačně omezí prodej falešných tabákových výrobků,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Všechny hospodářské subjekty a provozovatelé prodejen, které vyrábějí nebo prodávají tabákové výrobky, budou muset mít přiřazený svůj identifikační kód, který bude s jedinečným identifikátorem propojen. Obchodníci, dovozci a výrobci proto mají žádat Státní tiskárnu cenin, s. p. o vydání tohoto kódu pro sebe, svoji prodejnu a případně pro stroj použitý k výrobě tabákových výrobků.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem