přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Evropští lesní pedagogové jednají na Vysočině

4.10.2017

Odborné přednášky, ale i praktické ukázky přímo v terénu jsou na programu 12. Evropského kongresu lesní pedagogiky, který se do pátku koná ve Sněžném-Milovech na Vysočině. Kromě lesníků z Česka se setkání účastní i zástupci 12 evropských zemí, celkem 140 lesních pedagogů.

Kongres každoročně seznamuje účastníky s novinkami v oblasti lesní pedagogiky, umožňuje jim načerpat inspiraci od zahraničních kolegů i získat důležité kontakty pro následnou spolupráci. Součástí letošního setkání je například Market of Activities, tedy ukázky aktivit lesní pedagogiky přímo v lese, nebo Night Forest, což je ukázka večerních programů o lese v lese od několika českých organizací. Hlavními tématy kongresu jsou „Lesní pedagogika jako nástroj komunikace s veřejností“ a „Lesní pedagogika jako nástroj vzdělávání k udržitelnému rozvoji“.

Lesní pedagogika přibližuje návštěvníkům lesa například lesní ekosystém, trvale udržitelné lesní hospodářství a smysl hospodaření v lesích. Základním principem je vnímání přírody všemi smysly, které zprostředkovávají speciálně vyškolení lesníci přímo na svém každodenním pracovišti, tedy v lese.

Kongres organizačně zajišťuje Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem, programově Pracovní skupina Ministerstva zemědělství zabývající se lesní pedagogikou v ČR. Partnery akce jsou Kraj Vysočina a Lesy ČR, s. p.

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem